Ce este cost pentru continut multimedia?

Neaplicabil
Buna, comunitate! Vin cu o intrebare care ma tot macina de vreo 3 luni incoace. Pe ultimele 3 facturi emise la internet apare un cost de 20-25 lei pentru continut multimedia. Nu inteleg de ce acest cost si ce inseamna. Internet este nelimitat si inainte nu era acest cost, venea aceeasi suma in fiecare luna, adica 40 si ceva de lei. In ultimele 3 luni tot apare aceasta suma pe factura. Doresc sa ma ajute cineva cu un raspuns. Multumesc anticipat!
*atasez si poza ca sa intelegeti mai bine
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
@hesandrei, așa cum spunea și @delfinas, costul suplimentar poate proveni din transmiterea de MMS-uri, dar și din alte surse (cum ar fi apeluri la numere scurte sau abonarea la jocuri). Uite aici un topic care te poate ajuta: https://comunitate.orange.ro/questions/2297728-de-unde-pot-proveni-costurile-suplimentare-pe-factura

6 Răspunsuri 6

delfinas
#StarMember
Continut multimedia suna a MMS-uri. Ai trimis poze/filmulete sau sms-uri f lungi prin serviciul de mesagerie? DETALII: https://www.orange.ro/servicii/sms-si-mms/#detalii Sau ai cerut acces la portalul Orange: "portalul este organizat atât în ordine alfabetică, cât și pe următoarele categorii: știri, horoscop, meteo, sport, business, calendar, joc întrebări 1311, video, ghid TV, film, spectacole,umor, monden și loto." DETALII: https://www.orange.ro/multimedia/portal-mobil/index.html

DanielaH
Moderator
@hesandrei, așa cum spunea și @delfinas, costul suplimentar poate proveni din transmiterea de MMS-uri, dar și din alte surse (cum ar fi apeluri la numere scurte sau abonarea la jocuri). Uite aici un topic care te poate ajuta: https://comunitate.orange.ro/questions/2297728-de-unde-pot-proveni-costurile-suplimentare-pe-factura

Neaplicabil
Am inteles. Multumesc frumos!

delfinas
#StarMember
@Hesandrei, acum știi la ce se referă, recunoști extracostul?

Neaplicabil
Da, desi nu-mi amintesc sa fi trimis poze sau filmulete lungi, abonarea la jocuri nici atat. Poate o fi facut asta altcineva din familie. Multumesc mult pentru ajutor!

delfinas
#StarMember
Cu placere!!! Daca ai copil/copii cu acces la telefonul tau, acolo poate fi raspunsul... 😉