Cartela fizica se mai poate folosi pe alt telefon decat cel cu eSim ?

iona
Începător
Cartela fizica se mai poate folosi pe alt telefon decat cel cu eSim ?
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Iona, bun venit in Comunitate!!! In mod normal, cand se trece pe eSIM, SIM-ul fizic cu același numar de telefon devine inactiv. Poti activa Number Share pe un alt telefon, adica sa imparti acelasi numar pe 2 telefoane, dar e cam complicat, daca ne luam dupa subiectul din https://comunitate.orange.ro/questions/2824356-voce-date-number-share-ceas-mobil

2 Răspunsuri 2

delfinas
#StarMember
Iona, bun venit in Comunitate!!! In mod normal, cand se trece pe eSIM, SIM-ul fizic cu același numar de telefon devine inactiv. Poti activa Number Share pe un alt telefon, adica sa imparti acelasi numar pe 2 telefoane, dar e cam complicat, daca ne luam dupa subiectul din https://comunitate.orange.ro/questions/2824356-voce-date-number-share-ceas-mobil

Razvan
#StarMember
Bun venit! În cazul tău, cartela fizica se va dezactiva, însă poți folosi un alt operator în paralel cu e-sim de la Orange. Practic într-un telefon poți folosi simultan, până la 4 operatori, doi cu sim fizic și doi cu e-sim.