Algoritm alocare puncte pinata party

oxyd
Junior
Prin ce algoritm se aloca puncte la fiecare spargere a unei pinate? Mai exact... care este numărul minim, respectiv maxim de puncte ori celelalte beneficii ce pot fi primite la o singură spargere? Ca să fie mai realist sistemul de punctare, acesta ar trebui să etaleze numărul de puncte câștigate din maxim posibile. Mă simt frustrat să sparg o dată și să iau 50 de puncte, apoi mai sparg de 5 ori și șe fiecare dată primesc doar câte 10? De aici nelămurirea mea...
Dacă aceste aspecte apar in vreun regulament, termene sau condiții, rog membrii comunității ca în răspunsuri să facă trimitere si la secțiunea care le prevede, că eu nu le-am găsit. Enjoy the Party... Pinata Party !
11 Răspunsuri 11

Vio73
#StarMember
Salutare! Din experiența proprie îți spun că primești o pinată de 10 puncte la vizualizare consum zilnic, 5 pinate ( 300 puncte) puncte la plata facturii și la reîncărcare prepay din aplicație, etc. Detalii ai aici ( la întrebări frecvente), la secțiunea ,,Ce acțiuni poți face din contul tău.." 1. Acțiunea “Vizualizare consum” va fi recompensată cu 1 Pinata care valorează 10 puncte dacă este vizualizat consumul în aplicația My Orange o dată pe zi. Acțiunea este recompensată o singură dată pe săptămână, indiferent câte profile sunt administrate în cont. 2. Acțiunea “Reîncărcare PrePay cu opțiune de minimum 5 €” va fi recompensată cu 5 Pinate în valoare de 60 puncte fiecare pentru primele 3 reîncărcări efectuate cu succes din cont în decursul unei luni calendaristice. 3. Acțiunea “Reîncărcare PrePay cu credit de minimum 5 €” va fi recompensată cu 5 Pinate în valoare de 60 puncte fiecare pentru primele 3 reîncărcări efectuate cu succes din cont în decursul unei luni calendaristice. 4. Acțiunea “Reîncărcare PrePay cu opțiune internet de minimum 5 €” va fi recompensată cu 5 Pinate în valoare de 60 puncte fiecare și se acordă pentru fiecare dintre primele 3 reîncărcări efectuate cu succes din cont în decursul unei luni calendaristice. 5. Acțiunea “Reîncărcare PrePay cu opțiune roaming” va fi recompensată cu 5 Pinate în valoare de 60 puncte fiecare și se acordă pentru fiecare dintre primele 3 reîncărcări efectuate cu succes din cont în decursul unei luni calendaristice. 6. Acțiunea “Modificare abonament” va fi recompensată cu 4 Pinate care valorează 50 puncte fiecare și se acordă exclusiv pentru prima modificare făcută pe fiecare cod de abonat administrat în cont în perioada Campaniei. 7. Acțiunea “Activare opțiune pentru abonament” va fi recompensată cu 4 Pinate care valorează 50 puncte fiecare și care se acordă pentru prima activare pe fiecare cod de abonat administrat în cont în decursul unei luni calendaristice. 8. Acțiunea “Trimite-ne feedback” va fi recompensată cu 2 Pinate care valorează 20 puncte fiecare și se acordă exclusiv pentru prima trimitere în perioada Campaniei. 9. Acțiunea “Lasă-ne un review” va fi recompensată cu 2 Pinate în valoare de 20 puncte fiecare și se acordă exclusiv pentru prima trimitere în perioada Campaniei. 10. Acțiunea “Adăugare număr nou în cont“ va fi recompensată cu 2 Pinate care valorează 20 puncte fiecare și se acordă exclusiv pentru primele 6 numere noi adăugate în contul My Orange în perioada Campaniei. 11. Acțiunea “Accesare promoții active“ va fi recompensată cu 1 Pinata care valorează 15 puncte fiecare și se acordă exclusiv pentru prima accesare a inboxului de promoții active din aplicație în decursul unei luni calendaristice. 12. Acțiunea “Accesare notificări“ va fi recompensată cu 1 Pinata care valorează 15 puncte fiecare și se acordă exclusiv pentru prima accesare a inboxului de notificări din aplicație în decursul unei luni calendaristice. 13. Acțiunea “Plată factură” va fi recompensată cu 5 Pinate care valorează 70 de puncte fiecare și se acordă exclusiv pentru prima plată a facturii pe fiecare cod de abonat administrat în cont în decursul unei luni calendaristice. 14. Acțiunea “Descărcare factură” va fi recompensată cu 2 Pinate care valorează 10 puncte fiecare și se acordă exclusiv pentru prima descărcare de factură pe fiecare cod de abonat administrat din cont, în decursul unei luni calendaristice. 15. Acțiunea “Descărcare detalii factură” va fi recompensată cu 1 Pinata care valorează 10 puncte fiecare și se acordă exclusiv pentru prima descărcare a detaliilor de factură pe fiecare cod de abonat administrat din cont în decursul unei luni calendaristice. 16. Acțiunea “Setare notificare factură prin SMS” va fi recompensată cu 2 Pinate care valorează 25 puncte fiecare și se acordă exclusiv pentru prima setare pe fiecare cod de abonat administrat în cont în perioada Campaniei. 17. Acțiunea “Setare notificare factură prin e-mail” va fi recompensată cu 2 Pinate care valorează 25 puncte fiecare și se acordă exclusiv pentru prima setare pe fiecare cod de abonat administrat din cont în perioada Campaniei. 18. Acțiunea “Verificare detalii convorbiri” va fi recompensată cu 1 Pinata care valorează 10 puncte fiecare și se acordă exclusiv pentru prima verificare pe fiecare cod de abonat administrat din cont în decursul unei luni calendaristice. 19. Acțiunea “Activare serviciu roaming” va fi recompensată cu 3 Pinate care valorează 25 puncte fiecare și se acordă exclusiv pentru prima activare pe fiecare cod de abonat administrat din cont în perioada Campaniei. 20. Acțiunea “Activare serviciu Apeluri internaționale” va fi recompensată cu 3 Pinate care valorează 25 puncte fiecare și se acordă exclusiv pentru prima activare pe fiecare cod de abonat adminstrat din cont în perioada Campaniei. 21. Acțiunea “Activare opțiune pe un număr PrePay, din secțiunea Tarife și opțiuni“ va fi recompensată cu 2 Pinate care valorează 25 puncte fiecare și se acordă exclusiv pentru prima activare pe fiecare număr de telefon administrat din cont în decursul unei luni calendaristice. Un client poate acumula un numar maxim de 10000 puncte din Pinatele primite în campanie, în funcție de activitatea lui. Punctele acumulate din spargerea Pinatelor expiră la terminarea campaniei. https://www.orange.ro/pinata-party/ Baftă!

Razvan
#StarMember
Bun venit! Punctele totale iti apar la rubrica câștiga pinate. De exemplu, achitarea unei facturi iti aduce 300 puncte (5 pinate), iar valoarea unei pinate este de 60 puncte. Alt exemplu, consultare consum, iti aduce zilnic o pinata de 10 puncte. Pinatele surprize, prin accesarea aplicației My Orange, sunt diferite, și prin rotație poți primi 10/25 puncte, voucher 10 euro la achiziție din magazinul Online sau 10% discount la achiziție de accesorii. De fiecare dată, când vezi numărul de puncte alocat unei acțiuni, acela este numărul total de puncte pe care le poți câștiga si care se imparte la nr de pinate disponibile. Sper ca te-ai lămurit. O seară armonioasă!

oxyd
Junior
Super complet răspunsul expertului. Se pare că ratasem secțiunea din care au fost extrase informațiile despre modul de alocare, iar eu credema că este o alocare aleatorie a punctelor. Mulțumesc pentru atenție!

Razvan
#StarMember
Așa am crezut și eu la prima etapă ca sunt aleatorii, până mi-am dat seama.

Vio73
#StarMember
Nu, nu e deloc aleatorie!

Haptic
Explorator entuziast
Punctele sunt specificate la fiecare actiune intreprinsa ca sa primesti pinatele respective.

Wow. Dar ti-au dat detall, nu gluma. Bravo pentru răspunsuri!

adrian87n
Cunoscător
nu este nici un algoritm la primire pinata. Daca ai facut o actiune de 300 de puncte (reincarcare sau plata factura) primesti 6 pinata a cate 50 de puncte , deoare ce 50 x6 = 300 puncte pinata... daca ai facut o actiune de 10 puncte, primesti o pinata de 10 puncte. e logic, nu matematic..

Cocodrillo
Junior entuziast
Caută regulament PinataParty conncurs 7 decembrie 2021 - 1 februarie 2021 urmează linkurile indicate si trebuie să te inscri la newsletter-ul lor apoi apare un buton pe care apesi ok și gata ai intrat oficial subliniez în concurs! După aceea ca sa vezi statususul tau respectiv cate puncte mai ai de acu mulat ai meniul necesar/ ca sa obti mai multe puncte si esti abonat ca mine acumulezi la plata facturii puntele care sunt alicate explicit apoi daca mai achizitionezi si reincarci o cartelă prepay în opinia mea vei acumula 1000 puncte! Soluție dacă nu iti apare butonul ok dezinstalezi aplicatia, apoi o reinstalezi si iti va aparea! Eu asa am proce dat dupa ce m-am chinuit degeaba! NB = soluția mi-a fost oferită de Madalina consultant Orange din Call Center careia îi multumesc și pe această cale si urez tuturor Crăciun fericit!

Cocodrillo
Junior entuziast
Accesează regulamentul inscie-te la newsletter-ul Orange, accesează regulamentul, urmeaza linkurile indicate apasă ok si esti înscris! Dacu nu apare căsuța cu ok dezinstalează aplicația si reia intregul proces vei găsi casuta apasa ok dar nu uita sa te inscri la newsletter-ul Orange! Minim 1000 puncte! Vezi regulamentul si urmează linkurile dacă nu te descurci intraba-mă iar! Soluția obținută de mine de consultanta Madalina din call Center Orange dacă nu iti apare căsuța pe care sa apesi ok dezinstalează aplicatia si reinstaleaz-o iar si nu uita să te înscrii la newsletter-ul Orange!

Claudia11
Junior entuziast
Este interesant procesul de alocare!