Posturi TV Telekom

Alexandru12
Începător
Buna ziua, am abonament de 2 receivere la Telekom, am inteles de la ei ca, compania dumneavoastră a preluat acțiunile legate de TV, as dori sa-mi activati toate posturile TV, mulțumesc frumos!
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember

Bun venit in Comunitate, Alexandru12 !!!
Da, serviciile fixe Telekom au fost preluate de Telekom Romania Communications, care e un fel de o tranzitie spre Orange, dar "oferta de servicii ramane în vigoare, conform contractului, numarul de contact la care veți putea apela pentru consultanță este 1930, iar în cazul în care doriți informatii despre oferte, puteți suna la numărul 0219890". La aceste numere trebuie sa suni pt modificari de contract, probleme tehnice.
DETALII: https://comunitate.orange.ro/questions/2786156-informatii-generale-despre-serviciile-si-produsele-te...

Update 28.03.2022 (DanielaH - Moderator)

Începând din 28 martie 2022, Serviciul Clienți poate fi contactat la:

  • 300 (apel gratuit din reteaua Orange si Orange Romania Communications)
  • 0374300300 (apel cu tarif normal din alte rețele și din roaming)
  • 0711001930 numar apelabil din roaming - apelul este gratuit din orice rețea din Uniunea Europeana; pentru apelurile către România din țări nonUE taxarea se va face conform tarifelor locale din țara respectivă

Deasemenea se pot folosi și adresele de e-mail:

  • infoclienti@orange.com
  • sesizari@orange.ro

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember
Salutare! Din ce am înțeles eu, mai durează până se vor integra grilele și va fi una comună, pentru că ar fi vorba despre drepturile de autor. Nu e treabă simplă, dar să sperăm că în curând se va face ceva! Și eu am într-un loc Orange Love prin rețeaua Telekom și am tot intrebat, dar după cum se știe, Orange e perfecționist și nu face un lucru până nu pune la punct toate detaliile. Deci trebuie să mai avem puținâ răbdare și să sperăm că în 2-3 luni se integrează grilele cumva. Acum, dacă te referi la alte posturi decât cele care le are Orange și nu la faptul că grila Telekom este mai săracă decât cea a Orange, atunci poți lua legătura telefonic cu cei de la Telekom la numărul 1930. Alte detalii ai aici: https://fix.telekom.ro/formular-contact/ Succes !

delfinas
#StarMember

Bun venit in Comunitate, Alexandru12 !!!
Da, serviciile fixe Telekom au fost preluate de Telekom Romania Communications, care e un fel de o tranzitie spre Orange, dar "oferta de servicii ramane în vigoare, conform contractului, numarul de contact la care veți putea apela pentru consultanță este 1930, iar în cazul în care doriți informatii despre oferte, puteți suna la numărul 0219890". La aceste numere trebuie sa suni pt modificari de contract, probleme tehnice.
DETALII: https://comunitate.orange.ro/questions/2786156-informatii-generale-despre-serviciile-si-produsele-te...

Update 28.03.2022 (DanielaH - Moderator)

Începând din 28 martie 2022, Serviciul Clienți poate fi contactat la:

  • 300 (apel gratuit din reteaua Orange si Orange Romania Communications)
  • 0374300300 (apel cu tarif normal din alte rețele și din roaming)
  • 0711001930 numar apelabil din roaming - apelul este gratuit din orice rețea din Uniunea Europeana; pentru apelurile către România din țări nonUE taxarea se va face conform tarifelor locale din țara respectivă

Deasemenea se pot folosi și adresele de e-mail:

  • infoclienti@orange.com
  • sesizari@orange.ro