Cum pot sa accesez Orange TV Go de pe un Smart Tv?

Amihai
Începător
Dacă am pachetul Love, am și tv go inclus?
Și dacă Da, cum pot accesa de pe un Smart Tv
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Pentru aplicatia Orange TV Go pentru Smart TV foloseste următorii pași:

11 Răspunsuri 11

teacher_
#StarMember
Salut! In principiu ai și serviciul Orange TV GO inclus, odată cu achiziționarea pachetului Love Cum activezi o opțiune Orange TV Go? De pe calculator: autentifică-te pe tvgo.orange.ro cu datele contului Orange creat cu numărul tău de telefon și activează din secțiunea "conținutul tău" opțiunea Orange TV Go pe care o dorești Din aplicația Orange TV Go: autentifică-te în aplicația Orange TV Go disponibilă în App Store sau Google Play cu datele contului Orange creat cu numărul tău de telefon. Dacă vrei să urmărești conținut disponibil doar într-o anumită opțiune Orange TV Go, la selectarea acestuia vei fi redirecționat automat către o nouă pagină, unde vei putea alege oferta dorită. Prin apel la 300, Serviciul Clienți În magazinele Orange Prin SMS la 321, folosind cuvântul cheie aferent opțiunii dorite Daca vei avea nevoie, cuvintele cheie le găsești în link-ul de mai jos https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/orange-tv-go/optiuni-orange-tv-go/index.html

Miha_Z
#StarMember
Poți urmări canale, filme și emisiuni din Orange TV Go direct pe televizor, prin intermediul aplicației Orange TV Go pentru smart TV. Activează mai întâi opțiunea Orange TV Go potrivită nevoilor tale, pe numărul cu care ți-ai creat un cont online Orange. Chiar dacă ai sau nu o opțiune Orange TV Go activată, poți accesa conținutul gratuit din Orange TV Go în aplicația Orange TV Go sau pe tvgo.orange.ro: canalul Orange info, filmele sau posturile TV oferite gratuit în cadrul promoțiilor. Trebuie doar să te conectezi cu datele contului tău Orange. Aceasta este compatibilă cu televizioarele Samsung cu sistem de operare Tizen, cu televizoarele Philips, Sony și TCL cu sistem de operare Android versiunea 7 sau o versiune mai nouă. Aplicația de Orange TV Go pentru telefon și tabletă este compatibilă cu Chromecast, astfel încât poți viziona direct pe televizor conținut din Orange TV Go dacă ai un Chromecast sau un televizor compatibil cu Chromecast. Ai mai multe informații în următoarele link-uri: https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/orange-tv-go/smart-tv/ https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/orange-tv-go/cum-functioneaza-orange-tv-go/

Miha_Z
#StarMember
Pentru aplicatia Orange TV Go pentru Smart TV foloseste următorii pași:

DanielaH
Moderator
@Amihai, ai reușit să accesezi Orange TV GO? Uite și aici un topic care te poate ajuta - https://comunitate.orange.ro/questions/2513401-cum-pot-folosi-orange-tv-pe-toate-dispozitivele

Mariusir8
Începător
De ce nu merge și pe tv

DanielaH
Moderator
@Mariusir8, te așteptăm să revii cu mai multe detalii despre situația pe care ne-ai semnalat-o ca să te putem ajuta.

Mariusir8
Începător
Am un tv LG și nu merge sa descarc aplicația orange tv GO de fapt nu o găsesc ca să o descarc

DanielaH
Moderator
Aplicația Orange TV Go pentru smart TV este compatibilă cu televizioarele Samsung cu sistem de operare Tizen, cu televizoarele Philips, Sony și TCL cu sistem de operare Android versiunea 7 sau o versiune mai nouă. Uite aici mai multe detalii - https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/orange-tv-go/cum-functioneaza-orange-tv-go/index.html

delfinas
#StarMember
Marius, si eu am un TV LG si pot vedea Orange TV Go, dar prin browserul televizorului (Navigator, care are simbol un glob pamantesc cu meridiane). DETALII: https://comunitate.orange.ro/questions/2867561-review-smart-tv-lg-32lm6380plc

Ioanavv
Începător
Deci pe LG webos nu merge? Doar pe android,tizen......

DanielaH
Moderator
@Ioanavv, așa cum spunea și delfinas, Orange TV Go se poate urmări pe televizoarele LG prin intermediul browserul.