Primesc mesaje cu cod de verificare incontinuu

Alina3090
Junior
Buna ziua, primesc de 2 zile mesaje cu cod de verificare incontinuu! Atasez aici exemplul! Are cineva idee cum
Pot scapa de ele? Este frauda, dar nu stiu ce pot face in privinta aceasta.
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Alina: Bun venit în Comunitate. 1. Numărul cu prefix de ”+44” este un număr de UK (Marea Britanie). 2. Celelalte exemple prezentate sunt simple încercări ale cuiva de a accesa un cont pe acea aplicație utilizând numărul tău de telefon. Ignorarea unor astfel de mesaje este varianta cea mai ok. Nu prea ai alte alternative cu rezultate favorabile.

4 Răspunsuri 4

teacher_
#StarMember
Salut! Probabil cineva se folosește de numărul tău de telefon pentru a se înregistra în tot felul de aplicații... Nu prea ai ce sa le faci, poți să blochezi numerele de pe care se trimit, dar mai mult, doar o sesizare la politie poate sa te scoată din încurcătură.

FLo1
#StarMember
@Alina: Bun venit în Comunitate. 1. Numărul cu prefix de ”+44” este un număr de UK (Marea Britanie). 2. Celelalte exemple prezentate sunt simple încercări ale cuiva de a accesa un cont pe acea aplicație utilizând numărul tău de telefon. Ignorarea unor astfel de mesaje este varianta cea mai ok. Nu prea ai alte alternative cu rezultate favorabile.

Alina3090
Junior
Va multumesc frumos

FLo1
#StarMember
@Alina: Să fie cu folos. În cel mai rău caz, dacă persistă problema, ai opțiunea de ”ignorare” a oricărui SMS/apel venit de pe numărul respectiv.