Câte zile sunt stocate mesajele vocale in mesagerie?

nina35
Junior
Câte zile sunt stocate mesajele vocale in mesagerie?
Am primit mesaje in mesagerie si nu le mai gasesc. Exista un timp de stocare?
Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Nina, bun venit in Comunitate!!! "Un mesaj vocal primit în mesageria vocală se păstrează în mod automat 30 zile, indiferent dacă l-ai ascultat sau nu. Dacă în acest interval nu ai salvat mesajul respectiv, el se va șterge. Dacă însă salvezi mesajul, el va fi disponibil timp de 30 zile de la salvarea lui." DETALII: https://www.orange.ro/help/ct-timp-este-disponibil-un-mesaj-vocal-primit-n-mesageria-vocal-11668

18 Răspunsuri 18

delfinas
#StarMember
Nina, bun venit in Comunitate!!! "Un mesaj vocal primit în mesageria vocală se păstrează în mod automat 30 zile, indiferent dacă l-ai ascultat sau nu. Dacă în acest interval nu ai salvat mesajul respectiv, el se va șterge. Dacă însă salvezi mesajul, el va fi disponibil timp de 30 zile de la salvarea lui." DETALII: https://www.orange.ro/help/ct-timp-este-disponibil-un-mesaj-vocal-primit-n-mesageria-vocal-11668

nina35
Junior
Buna seara, Nu au trecut 30 zile si am si salvat, totusi nu mai exista. Poate cineva sa stearga mesajele printr-o aplicatie la distanta? Multumesc

Vio73
#StarMember
Salutare, Teoretic nu prea poate, dar practic, în zilele noastre, cine mai știe. Normal ar fi trebuit să le pentru 30 de zile. Îmi pare rău!

nina35
Junior
Vă mulțumesc pentru răspuns.

Vio73
#StarMember
Cu plăcere!

delfinas
#StarMember
Nina, mesajele erau așa importante încât să se chinuiască cineva sa ți le șteargă? Știai sigur că ai niste mesaje vocale? Ce mesaj primești când interoghezi căsuța vocală?

nina35
Junior
Erau mesaje importante și au dispărut după 14 zile. Nu știu cum, nu sunt expertă. Mi se pare ciudat că nu mai sunt. Nu împrumut telefon și nimeni nu are acces la el. Nu am mesaje de întâmpinare sau ceva asemănător, când deschid mesageria vocală (gen verfiicări sau parole etc.) Mulțumesc

delfinas
#StarMember
Îmi pare rău pt situația ta. Dacă nu poate intra cineva in telefonul tău, ar însemna să intre în sistemul Orange să șteargă, ceea ce mi se pare dificil, dar nu imposibil, depinde de interesul și cunoștințele hackerului. Nu mai ai nici un mesaj vocal în căsuță? Ar fi bine sa suni la Orange sau să întrebi pe Chatul din My Orange ce s-ar fi putut întâmpla cu mesajele vocale și dacă le mai poți recupera.

nina35
Junior
Vă mulțumesc. Voi suna și voi solicita informații la Orange. Nu știam că se poate. Toate bune.

delfinas
#StarMember
Cu drag! Ar mai fi o întrebare: aveai stocate mai mult de 50 de mesaje vocale în căsuță? Nu se pot stoca/primi mai mult de 50 de mesaje vocale. DETALII: https://www.orange.ro/help/cte-mesaje-vocale-pot-s-primesc-11688

nina35
Junior
Nici măcar 10 mesaje.

delfinas
#StarMember
Mda, ciudat...dacă nu le-ai șters tu din greșeală, chiar e ciudat! Încearcă să iei contact cu cineva de la Orange, telefonic sau in scris, și sa speram că reușești să le recuperezi!!!

nina35
Junior
Mulțumesc.

nina35
Junior
Bună seara, Am descărcat acest program și am recuperat ultima perioadă. În listă apar toate mesajele vocale, din perioada 18-23 noiembrie (cea care mă interesa), mai puțin mesajele vocale și apelurile de care aveam nevoie. Practic, acest interval nu există deloc. A fost șters de la distanță, nu știu cum s-a întâmplat... dar sunt toate apelurile făcute, mai puțin aceste numere care mă interesau și pe care eu le-am salvat făcând Print Screen, dar nu mă ajuta... Am scris o solicitare către Orange, pentru că citisem în comunitatea virtuală că acestea sunt stocate pe server, dar cine știe... Aceste este programul, care este foarte bun. https://it.imyfone.com/iphone-data-recovery/ Cele bune,