Achiziție telefon înainte de următoarea data de prelungire a contractului

MariaB
Începător
Bună ziua!
În legătură cu achiziționarea unui telefon el se poate face prin prelungire contractului de abonament. Dar as dori sa știu dacă pot achiziționa un telefon în baza abonamentului curent și este posibil sa se realizeze înainte de următoarea data de prelungire a contractului, mai exact luna septembrie anul viitor când ar fi următoarea data.
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Maria, bun venit in Comunitate!!! In My Orange, varianta desktop, pe pagina principala, sub detaliile din Cronos, gasesti "Abonamentul meu" unde ar trebui sa scrie daca poti achizitiona un telefon la pret redus acum si data la care se termina perioada contractuala. DETALII: https://comunitate.orange.ro/questions/2816641-aflu-luna-prelungi-abonamentul

7 Răspunsuri 7

delfinas
#StarMember
Maria, bun venit in Comunitate!!! In My Orange, varianta desktop, pe pagina principala, sub detaliile din Cronos, gasesti "Abonamentul meu" unde ar trebui sa scrie daca poti achizitiona un telefon la pret redus acum si data la care se termina perioada contractuala. DETALII: https://comunitate.orange.ro/questions/2816641-aflu-luna-prelungi-abonamentul

ALoezebra
Începător
Varianta desktop..va referiți dintr-un calculator sau on line ,nu neapărat din aplicație și de pe telefonul mobil?

DanielaH
Moderator
@ALoezebra, da, varianta desktop inseamnă accesarea de pe un calculator sau laptop, nu din aplicația mobilă.

FLo1
#StarMember
@ALoezebra: Ca să fie și mai pe înțeles, ”varianta desktop” o poți accesa și de pe telefonul mobil (smartphone) din browserul de internet, similar cu accesarea de pe un calculator PC/laptop.

delfinas
#StarMember
Da, ideea e sa intri printr-un browser, nu din aplicația mobilă.

ALoezebra
Începător
Mulțumesc! Sărbători frumoase,fericite alături de cei dragi!

delfinas
#StarMember
Cu drag! Multumim, la fel!!!