Plătesc factura dar nu primesc 5 pinate.

Cataleya
Începător
Buna seara,
Plătesc factura dar nu primesc 5 pinate.
De ce?
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Cataleya, bun venit in Comunitate!!! Cum ai facut plata? Pt a primi Pinata, trebuie sa platesti factura doar din aplicatia My Orange.

7 Răspunsuri 7

delfinas
#StarMember
Cataleya, bun venit in Comunitate!!! Cum ai facut plata? Pt a primi Pinata, trebuie sa platesti factura doar din aplicatia My Orange.

Vio73
#StarMember
Salutare! Mai mult, trebuie să accesezi chiar meniul din dreapta jos ,,Mai multe" apoi Pinata party, secțiunea ,,Câștigă pinate", apoi ,,Plată factură"etc. Intri acolo și ulterior faci plata. Altfel, nu primești pinate. Baftă!

delfinas
#StarMember
Nu e neaparat necesar sa accesezi "Plata factura" din Pinata Party. Eu merg in aplicatia My Orange si platesc direct factura de acolo, nu mai merg la Pinata Party. Si mai e ceva, pentru a primi cele 5 pinate, mai trebuie ca plata facturii sa fie prima intr-o luna calendaristica. De ex, eu pot plati factura intre 23 ale lunii si 6 ale lunii urmatoare. Daca am platit factura pe 3 noiembrie, pe urmatoarea trebuie sa o platesc la inceputul lunii decembrie, nu la sfarsitul lui noiembrie, altfel, chiar daca fac plata prin aplicatia My Orange, nu primesc cele 5 pinate.

Vio73
#StarMember
Ciudat, eu dacă nu accesez acest meniu, nu primesc punctele. Sau poate îmi scapă ceva. A, primesc doar dacă accesez cronosul!

Viocat
Senior certificat
"Acțiunea “Plata factura” va fi recompensată cu 5 Pinate care valoarează 70 puncte fiecare și se acordă exclusiv pentru prima plată de factură pe fiecare cod de abonat administrat în cont în decursul unei luni calendaristice din perioada Campaniei", citat din regulament. Numarul de telefon pentru care faci plata este adaugat in My orange? Daca da, poate faci plata la pos nu online

FLo1
#StarMember
@Viocat: ai înțeles greșit. Orice plată, chiar și online dacă nu e din aplicație și selectând pinata în prealabil .... bye bye puncte. Despre plăți offline nu mai povestim, în contextul în care vrei puncte la pinata.

AdrianaLungociG
Începător
Primești automat când faci plata din MyOrange cu mobilul!