Cum se poate face ONLINE un transfer de responsabilitate intre 2 persoane fizice?

AntonP
Începător
Cum se poate face un transfer de responsabilitate intre 2 persoane fizice FARA A MERGE INTR-O LOCATIE ORANGE? Ambii sunt clienti Orange. Multumesc.
1 Soluţie acceptată‚

svetalex
Senior certificat
Salut! din păcate nu cred că există nicio posibilitate să faci o cesiune de contract Găsești mai multe detalii pe site: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-fac-o-schimbare-de-titular-79 Pentru schimbarea de titular este necesar ca vechiul şi noul titular să se prezinte împreună la UN MAGAZIN ORANGE, pentru semnarea unui contract de cesiune, prin care noul titular preia toate drepturile şi obligațiile vechiului titular. Pentru această schimbare, este nevoie de următoarele documente, în original: - abonat persoana fizică: buletinul/ cartea de identitate - abonat persoana juridica: buletinul/ cartea de identitate şi o împuternicire pentru persoana care reprezintă firma, în cazul în care nu este persoana de decizie sau cea declarată ca persoană de contact, în baza noastra de date; pentru încheierea acestui contract este necesara şi stampila firmei; dacă reprezentantul firmei este administrator sau asociat, acesta trebuie să prezinte statutul firmei, prin care să dovedească faptul ca ocupă funcția respectivă Lista documentelor necesare pentru încheierea unui nou contract de abonament se găseşte aici Orange România îşi rezervă dreptul de a solicita noilor clienți valoarea unuia sau a mai multor abonamente, în avans. Valoarea avansului va fi stabilită de Orange România şi va fi returnată clientului sub formă de reducere la plata abonamentului în primele luni de facturare.

2 Răspunsuri 2

svetalex
Senior certificat
Salut! din păcate nu cred că există nicio posibilitate să faci o cesiune de contract Găsești mai multe detalii pe site: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-fac-o-schimbare-de-titular-79 Pentru schimbarea de titular este necesar ca vechiul şi noul titular să se prezinte împreună la UN MAGAZIN ORANGE, pentru semnarea unui contract de cesiune, prin care noul titular preia toate drepturile şi obligațiile vechiului titular. Pentru această schimbare, este nevoie de următoarele documente, în original: - abonat persoana fizică: buletinul/ cartea de identitate - abonat persoana juridica: buletinul/ cartea de identitate şi o împuternicire pentru persoana care reprezintă firma, în cazul în care nu este persoana de decizie sau cea declarată ca persoană de contact, în baza noastra de date; pentru încheierea acestui contract este necesara şi stampila firmei; dacă reprezentantul firmei este administrator sau asociat, acesta trebuie să prezinte statutul firmei, prin care să dovedească faptul ca ocupă funcția respectivă Lista documentelor necesare pentru încheierea unui nou contract de abonament se găseşte aici Orange România îşi rezervă dreptul de a solicita noilor clienți valoarea unuia sau a mai multor abonamente, în avans. Valoarea avansului va fi stabilită de Orange România şi va fi returnată clientului sub formă de reducere la plata abonamentului în primele luni de facturare.

Costingiurca
Începător
Trebuie sa mergeti intr un magazin orange, cu actul de identitate, dvs si persoana care doriti sa o desemnati!