Punctele Thank You se pastreaza pentru anul urmator?

Dragosh
Junior entuziast
Salutare, nu inteleg daca punctele thank you se raporteaza sau nu pentru urmatorul an. Din discutia cu call-center-ul nu am inteles decat ca o parte dintre ele ar expira, dar nu se stie exact cand, ca sunt anuntat, etc etc.
Daca poate cineva sa ma lamureasca exact cum sta situatia, pentru ca as vrea sa le utilizez. Multumesc.
1 Soluţie acceptată‚

tomaciprian
Cunoscător
Punctele OTY sunt valabile timp de 3 ani de la data acordării lor și expiră pe 31 decembrie în cel de-al treilea an. De exemplu, punctele acumulate între 1 ianuarie - 31 decembrie 2020 și neconsumate până la 31 decembrie 2023, expiră pe 31 decembrie 2023.

1 Răspuns 1

tomaciprian
Cunoscător
Punctele OTY sunt valabile timp de 3 ani de la data acordării lor și expiră pe 31 decembrie în cel de-al treilea an. De exemplu, punctele acumulate între 1 ianuarie - 31 decembrie 2020 și neconsumate până la 31 decembrie 2023, expiră pe 31 decembrie 2023.