[Rezolvat] Nu mai am B1 in grila TV

anghero
Junior
După înlocuirea postului B1 TV SD cu cel HD, pe aparatul cu card CI nu îl regăsesc în poziția sa (102), dar pe aparatele cu receiver l-am găsit. Am făcut scanări repetate, dar nu apare. Ce ar fi de făcut?... Vă mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

anghero
Junior
Am rezolvat singur: am resetat cardul CI la setările inițiale, apoi am făcut scanarea cerută și... s-a rezolvat!

3 Răspunsuri 3

DanielaH
Moderator
Salut, anghero! Bun venit în Comunitate! Într-adevăr, canalul B1TV a trecut de la versiunea SD (standard definition) la versiunea HD (high definition). Pentru a putea viziona în continuare acest canal recomandarea este să se efectueze o rescanare automată a canalelor. Mai poți încerca o dată pe automat?

anghero
Junior
Repet, televizorul în cauză, un LG UHD 4K, are un card CI. La aparatele cu receiver nu e nicio problemă. Mulțumesc! Am uitat să menționez: recepționez Orange TV pe satelit.

anghero
Junior
Am rezolvat singur: am resetat cardul CI la setările inițiale, apoi am făcut scanarea cerută și... s-a rezolvat!