Anulare abonament online !

Foca282
Începător
Am facut un abonament Smart Plus 25 pe o perioada de 24 de luni in data de 24 oct. Cu abonamentul asta am luat si un telefon Xiaomi 11T 128/8 White ! Am gresit abonamentul , doream sa fac abonamentul de 15 e . Doresc sa anulez abonamentul ! Astazi pe 26 oct mi a venit telefonul , am vorbit cu curierul si mi a zis ca trebuie sa ii dau un contract semnat pentru a primi telefonul (trebuia sa dau 600 e in 2 ani si 288 e pe telefon) . I am explicat situatia si mi a zis sa ii dau retur la telefon pentru a se anula abonamentul ! Din cate stiu contractul trebuie sa fie trimis prin email si trimis inapoi ! Ca na , un contract nu se face numai cu buletinul .... trebuie si semnat .... Acum cand am intrat in aplicatie nu imi apare contractul in aplicatie dar in schimb apare telefonul achitat la facturi ! Nu stiu ce sa fac , cum sa anulez abonamentul si cum sa vad daca sa anulat abonamentul ?
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Foca!!! Cand ai discutat noul contract, nu ti s-a spus ca abonamentul va fi de 25 de euro? Daca un contract a fost incheiat telefonic/online, poate fi reziliat in 14 zile. Tot telefonic poti cere rezilierea, la 300 sau online pe Chat, e mai rapid. Un topic asemanator: https://comunitate.orange.ro/questions/2777735-formular-pt-reziliere-contract-incheiat-14-zile

1 Răspuns 1

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Foca!!! Cand ai discutat noul contract, nu ti s-a spus ca abonamentul va fi de 25 de euro? Daca un contract a fost incheiat telefonic/online, poate fi reziliat in 14 zile. Tot telefonic poti cere rezilierea, la 300 sau online pe Chat, e mai rapid. Un topic asemanator: https://comunitate.orange.ro/questions/2777735-formular-pt-reziliere-contract-incheiat-14-zile