Prelungire abonament cu Samsung A52 în rate

Ionela-Diana
Junior
Astăzi am vrut sa îmi iau un telefon Samsung A52 în rate. Mi se spune ca numărul meu nu este eligibil pentru prelungirea abonamentului. Pot face această prelungire abia în martie 2023.
Mi se pare aberant atâta timp cât nu am facturi neachitate și am fost corectă cu plățile din 2016 , de când am abonamentul la ei.
Trebuie sa merg în Orange Shop sau sa sun la ei?
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Ai cumpărat un telefon în ultimul an? Orice telefon se poate achiziționa odată la 18 luni, prin programul OTY.

6 Răspunsuri 6

Razvan
#StarMember
Ai cumpărat un telefon în ultimul an? Orice telefon se poate achiziționa odată la 18 luni, prin programul OTY.

Ionela-Diana
Junior
Mulțumesc pentru răspuns. Da. Am cumpărat un telefon în martie.

Neaplicabil
In septembrie la anul poți .

delfinas
#StarMember
Daca ai luat acum cateva luni un telefon pe abonament, nu mai poti lua altul decat peste un an. Acum poti lua doar daca iti faci inca un abonament.

mihai_13
Maestru
Ionela-Diana - "draguta" incercarea ta de revolta ca nu poti cumpara in rate un telefon odata la 6 luni :)))

FLo1
#StarMember
@mihai_13: Când vrei să iei decizii înaintea majoratului, chiar și 18 luni ți se par o eternitate. Așadar de ce să nu fie la 6 luni???.... un majorat de preșcolar. Urmează ulterior dilema a 2-a: vreau rate dar nu le-am achitat ÎNCĂ pe cele contractate anterior. 🙂 The life is bright!