Pentru UK mai exista tarife preferențiale la trafic date?

Radu_Iorgulescu
Începător
Trafic date roaming in UK
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Pana in 2 noiembrie, astea sunt tarifele pentru Roaming in UK: https://www.orange.ro/roaming/marea-britanie/
Client Orange

8 Răspunsuri 8

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Pana in 2 noiembrie, astea sunt tarifele pentru Roaming in UK: https://www.orange.ro/roaming/marea-britanie/
Client Orange

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Radu!!! De la 1 iulie nu mai exista vreo opțiune de roaming pt UK, pt că a ieșit din SEE. Poți consuma doar din credit, la prețul standard, dacă ești pe prepay, iar pe abonament faci extracost separat de beneficiile incluse in acesta.

Razvan
#StarMember
Tarifele promoționale sunt mai mici de 7x față de cele standard din zona 2. Doar dacă operatorii locali încheie o înțelegere cu UE, se mai poate beneficia de tarife roaming specifice pentru SEE.

DanielaH
Moderator
Pentru PrePay, din 15 octombrie a fost introdusă și Marea Britanie în lista de țări în care se pot consuma unitațile și GB incluși în opțiunea de 14 euro credit.

delfinas
#StarMember
O, ce veste minunată, Daniela!!! Mulți vor fi fericiți să afle această știre, dar ar trebui să fie postată această informație și pe site, ca să se bucure și cei care nu intră în Comunitate. 🙂

DanielaH
Moderator
@delfinas, informația este pe site aici https://www.orange.ro/roaming/marea-britanie/ Vom face și noi update pe toate topicurile din Comunitate.

delfinas
#StarMember
Sorry, Daniela, acum am fost mai atenta. Pe telefon se vad intai "Tarife promotionale PrePay în Marea Britanie" si am crezut ca a ramas doar informatia despre credit. Bine ca s-a rezolvat cumva situatia cu UK, desi nu va fi multumitoare pt romanii rezidenti, obisnuiti cu mai multe resurse, dar daca britanicii nu au mai vrut in UE, asta e... Va fi mai clar ca aceasta optiune e strict pt calatorii.

Razvan
#StarMember
Și la abonament de ce nu se poate adăuga la o anumită valoare, această posibilitate?