Pot porta un numar dintr-o alta retea la abonament YOXO?

Neaplicabil
Buna, comunitate. As dori sa stiu daca se poate porta un numar de la o alta retea (Telekom) la un abonament Yoxo. Mentionez ca nr de telefon de la Telekom este cu abonament. As dori sa trec la Yoxo deoarece la Telekom nu am semnal prin locurile unde merg eu. Mai am un abonament Yoxo, insa pe un nr care a fost la abonament clasic, sunt foarte multumit si n-as mai trece la abonament clasic. Multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salut, hesandrei! Bine ai revenit! Sigur că poți. Uite aici toate detaliile despre pașii pe care trebuie să-i urmezi pentru a porta numărul, direct din telefon, fără să mergi în magazin https://www.yoxo.ro/portare/ Și în plus, dacă te portezi la Yoxo până pe 5 noiembrie, ai prima lună gratuit.

3 Răspunsuri 3

DanielaH
Moderator
Salut, hesandrei! Bine ai revenit! Sigur că poți. Uite aici toate detaliile despre pașii pe care trebuie să-i urmezi pentru a porta numărul, direct din telefon, fără să mergi în magazin https://www.yoxo.ro/portare/ Și în plus, dacă te portezi la Yoxo până pe 5 noiembrie, ai prima lună gratuit.

FLo1
#StarMember
Bineințeles că se poate. Însă pe lângă poveste frumoasă descrisă pe www.yoxo.ro , vei găsi și unele aventuri ale portării din Telekom, multe depinzând de Telekom, dar și unele ajunse în acea situație prin neimplicare suficientă și bilaterală din partea Orange: https://comunitate.orange.ro/questions/2770940-rezolvat-probleme-portare-telekom-yoxo Încearcă direct din aplicație și revino cu detalii despre procesul de portare sau eventuale probleme întâmpinate.

Ervin2801
Junior entuziast
Da bineînțeles