Cum se face number share de pe Huawei P 30 pro pe un Galaxy Watch 4.?

Antinik
Junior entuziast
Cum poti face number share pe un watch 4 de la Samsung de pe Huawei P 30 pro? Mie imi arata ca nu am nici un plan de date mobile setat
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
@Antinik salut! Bine ai venit în comunitate. Este bine că smartwatch-ul este modelul 4G (LTE). Pentru activarea serviciului Number Share este nevoie să ai un telefon Samsung, apoi mai mulți membri din comunitate au spus că serviciul funcționează în continuare și folosind un alt telefon. Uite aici un topic care te poate ajuta (chiar dacă sunt alte modele de device-uri principiul este același): https://comunitate.orange.ro/questions/2454993-number-share-samsung-watch-3-iphone-11 Ai cumva un telefon Samsung pentru a face activarea?

12 Răspunsuri 12

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Nu stiu daca sunt compatibile cele doua intre ele. Din cate stiu, iti trebuie un Samsung pentru un ceas Samsung, si un ceas Huawei pentru un telefon Huawei. Ai mai multe informatii aici: https://www.orange.ro/servicii/number-share/
Client Orange

Antinik
Junior entuziast
Ele sunt sincronizate deja. Ma interesează să pun și lte pe ceas.

FLo1
#StarMember
@Antinik: la ce model de "Galaxy Watch 4" faci referire? "BT" sau "LTE"? Primul model rămâne cu sincronizarea iar doar pe al doilea model se poate face ceea ce dorești.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Dupa cum zicea si Flo, ceasul trebuie sa fie varianta LTE (4G) pentru Number Share. Nu e ceva ce poti sa adaugi. Trebuie ca modelul respectiv sa suporte asa ceva din fabrica.
Client Orange

Antinik
Junior entuziast
Este varianta LTE

MihaelaC
Community Manager
@Antinik salut! Bine ai venit în comunitate. Este bine că smartwatch-ul este modelul 4G (LTE). Pentru activarea serviciului Number Share este nevoie să ai un telefon Samsung, apoi mai mulți membri din comunitate au spus că serviciul funcționează în continuare și folosind un alt telefon. Uite aici un topic care te poate ajuta (chiar dacă sunt alte modele de device-uri principiul este același): https://comunitate.orange.ro/questions/2454993-number-share-samsung-watch-3-iphone-11 Ai cumva un telefon Samsung pentru a face activarea?

DanielaH
Moderator
@Antinik, ai reușit să activezi serviciul? Te așteptăm să revii cu feedback.

Antinik
Junior entuziast
Încă nu,incerc sa fac rost de un telefon Samsung. Bineînțeles,că revin cu feedback

Antinik
Junior entuziast
Revin cu feedback pozitiv.Am mers pe aceasta varianta și a funcționat perfect. Am avut la inceput un Samsung S6, am configurat precum scrie in tutorial, apoi am trecut sim-ul înapoi pe Huawei P30 pro, doar că îl vezi doar prin Samsung Health, accesorii---scan și apoi iar că in tutorial.Merge brici. Mulțumesc tuturor ptr ajutor!!!!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Super! Bravo! Deci pana la urma e nevoie de un Samsung. Doar ca, odata configurat, merge si pe altceva? Foare tare chestia asta. Chiar ma bucur ca ai reusit!
Client Orange

Antinik
Junior entuziast
Da, mă bucur că a luat-o. Încă o dată, mulțumiri ptr ajutorul vostru. Respect!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Cu drag! 🙂 Te mai asteptam in Comunitate.
Client Orange