Sfat nesolicitat legat de premiile Pinata Party Reloaded

Neaplicabil
Nu vă cheltuiți banii sperând că veți prinde vreun premiu cu livrare... altfel să nu vă plângeți că ați cheltuit nu știu câți euro visând la nu știu ce premiu și ați rămas cu suptul degetului a pagubă...
18 Răspunsuri 18

delfinas
#StarMember
Pe ce sa cheltuiești bani?

svetalex
Senior certificat
Se pot face puncte fără să cheltui niciun ban. Azi am 195 puncte disponibile și nu am plătit factura/încărcat PrePay

Neaplicabil
@delfinas ia uită-te puțin în aplicație și apoi gândește-te cum au putut unii să facă minim 1900 de puncte ca să revendice un smartphone Samsung 🙂 Problema e că au fost 2 - 3 premii de acest tip dar e foarte posibil și chiar probabil ca numărul celor care au încercat să facă 1900 de puncte să fie 20 - 30, 200 - 300 sau poate chiar 2.000 - 3.000... și de ce nu, chiar mai mult... Tentația este mare și mintea este puțină...

delfinas
#StarMember
Si se apuca sa incarce cartele altora, pe gratis? Poate au prieteni, rude care oricum isi incarcau cartela, dar nu au dat bani doar sa reincarce cuiva la intamplare.

Neaplicabil
@delfinas citește regulamentul și vei înțelege sau e nevoie de un desen în Paint? Fără supărare și fără să sară vreun moderator de partea cu care stă așezat pe scaun că sunt acid sau sarcastic în exprimări....

Neaplicabil
1.800 de puncte cu aceasta dintr-un foc: activezi o opțiune de 5 euro și primești 300 puncte și faci 5 reîncărcări de 5 euro și faci 1.500 puncte... iar în următoarele 5 luni opțiunea inițială de 5 euro se re-activează automat din creditul disponibil de 25 euro. 2. Acțiunea “Reîncărcare PrePay cu opțiune de minimum 5 €” va fi recompensată cu 5 Pinate în valoare de 60 puncte fiecare pentru primele 5 reîncărcări efectuate cu succes din cont în decursul unei luni calendaristice. 3. Acțiunea “Reîncărcare PrePay cu credit de minimum 5 €” va fi recompensată cu 5 Pinate în valoare de 60 puncte fiecare pentru primele 5 reîncărcări efectuate cu succes din cont în decursul unei luni calendaristice.

delfinas
#StarMember
Asta stiu si eu, dar intreb: pt cine faci reincarcarea nu avea oricum nevoie de ea si-ti da banii inapoi? Ca doar nu reincarca unor necunoscuti, la intamplare.

Neaplicabil
@delfinas ție însuți îți faci încărcarea... ești utilizator prepay nu pierzi nimic... doar faci plăți în avans pe mai multe luni...

delfinas
#StarMember
Cand iti incarci o optiune, nu se activeaza automat? Si chiar daca ar fi cum zici tu, nu sunt bani pierduti, tot trebuia sa faci reincarcarile respective la un moment dat.

Neaplicabil
@delfinas încarci mai întâi cu o opțiune, apoi cu 5 euro de 5 ori la rând sau de câte ori vrei și când expiră opțiunea se reactivează automat consumând 5 euro credit din cel disponibil... dacă nu ai credit nu se mai activează dar rămâne în așteptare...

delfinas
#StarMember
Ok, am inteles. Pana la urma, fiecare face ce crede de cuviinta. Intr-adevar, fiecare o face asumat si fara plangeri ulterioare.

Neaplicabil
Să o faci asumat înseamnă să o faci informat... ori nu știu cât de clară e situația...

delfinas
#StarMember
Esti major, alfabetizat, citesti, te informezi, alegi in consecinta.

Vio73
#StarMember
Și eu am făcut peste 3000 de puncte data trecută, dar mi-am activat ceva bonusuri treptat. Am reîncărcat prepay, vizualizare consum zilnic, descărcare detalii factură, plăți factură, etc. Am și rămas cu ceva puncte neutilizate, dar asta este. Oricum, am luat totul ca pe ceva în plus, chiar dacă Orange nu sunt prea darnici în ultima vreme. Acum am iar în jur de 300. Nu văd de ce ai face ceva necontrolat, excluzând posibilitatea în care există și persoane teribiliste, care iau totul ca pe un joc de noroc. În cazul acesta, numai cei în cauză sunt răspunzători! Ce, dacă bagi banii la păcănele, răspund ăia de acolo că ai rămas fără salariu rapid? Sigur, comparația este cam forțată și nici nu cred că se pune problema să fie așa, pentru că în cazul nostru ai și beneficii, deci nu cheltui aiurea, dar am făcut o paralelă, ca să fiu în spiritul celor explicate în acest topic.