Abonament basic de 2-3 Euro

remus_balasa
Junior
Salutare! Mă interesează dacă există în portofoliul Orange un abonament de 2-3 Euro / lună care să aibă câțiva GB și câteva minute. Vreau să pun SIM-ul într-un ceas pentru copii cu GPS tracker. Sunt client de aproape 18 ani, nu doresc prepay, YOXO și nici să apelez la altă rețea deși abonamentul de 2 Euro de la Digi îmi face cu ochiul. Ca să fiu explicit, doresc un alt abonament cu număr nou. Mulțumesc anticipat!
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Din păcate, nu există! Poți lua un Yoxo sau un prepay sau poți merge la alții mai ieftini, cum ți s-a recomandat și pe Softpedia. Orange nu este o rețea ieftină, lucru știut de majoritatea. Sincer, și eu mi-aș fi dorit abonamente mai ieftine, dar nu prea cred că poți scoate ceva mai mic de 5-6 euro, în afară de Yoxo, cum spuneam!

8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember
Salutare! Din păcate, nu există! Poți lua un Yoxo sau un prepay sau poți merge la alții mai ieftini, cum ți s-a recomandat și pe Softpedia. Orange nu este o rețea ieftină, lucru știut de majoritatea. Sincer, și eu mi-aș fi dorit abonamente mai ieftine, dar nu prea cred că poți scoate ceva mai mic de 5-6 euro, în afară de Yoxo, cum spuneam!

remus_balasa
Junior
Aștept să mă sune de la Ofertare. Dacă nu au ceva convenabil o să merg la Digi.

Vio73
#StarMember
Aș vrea din tot sufletul să primești ce-ți dorești, dar nu cred că se va întâmpla! Chiar sunt curios!

FLo1
#StarMember
@remus: pentru abonamente noi Orange nici măcar nu concepe astfel de tarife. Eu aș fi vrut chiar cu ani în urmă un abonament cu resurse ZERO la 2-3€.... dar am vorbit singur. Pe scurt: fără 6€ nu vei "pupa" un abonament nou. Iar pentru momeală ți se va pomeni YOXO până vei renunța la idee sau vei accepta YOXO, dacă tot vrei ceva ieftin de la Orange. Aceasta înseamnă "the life is orange".

remus_balasa
Junior
Am fost sunat și mi-au spus că cel mai mic abonament e 8 Euro!!! Nici n-a contat că sunt abonat de aproape 18 ani.

FLo1
#StarMember
Da remus. E răspunsul standard primit. A fost ceva similar și în cazul meu: ți s-a făcut o ofertă pentru că la solicitarea ta trebuia un răspuns, dar nu pentru că dorința excesivă pentru abonat aștepta să se manifeste vizibil și simțitor copleșindu-te cu o măgulitoare dărnicie. Nu mai există așa ceva, nu la Orange. După cum am mai spus, nu poți afla dacă nu întrebi. Oare vei putea lua o decizie radicală?

remus_balasa
Junior
Soluția rapidă e Digi Optim 2, mai ales că am net și cablu de la ei și mi-ar veni pe aceeași factură. Soluția mai complicată ar fi să găsesc un abonat Orange de câțiva ani care să vrea să facă transfer de titular și aflat înafara perioadei contractuale, schimb numărul de telefon ca să nu fiu deranjat (chiar număr Gold, gratuit fiindcă am vechime) și pe urmă negociez un abonament mai mic.

FLo1
#StarMember
@remus: Înțeleaptă decizie. Mai ales dacă atât ca domiciliu dar și ca activitate desfășurată te afli într-o zonă cu semnal excelent al celor de la DIGI. Cât privește povestea numărului.... e o decizie personală, dar nu merită pentru o speranță a unui abonament redus cu 1-2 euro de la vreo 8 inițial, pentru că mai jos de 6 oricum nu ai la Orange cu cine povesti, nici măcar cu DJingo & DJia, un fel de ”Millidge & Doig” ai prezentului Orange.