eSIM PrePay

AlexandraVoloac
Începător
Se stie cand serviciul eSIM va fi disponibil si pentru PrePay?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut tuturor!

📌 Vești bune: începând de astăzi utilizatorii de cartele PrePay vor putea beneficia de serviciul eSIM.

Mai multe detalii aici.

3 Răspunsuri 3

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
De la 1 septembrie, serviciul eSIM a devenit disponibil doar pe Yoxo. Nu stiu sa existe vreun ETA (si in general nu se ofera astfel de termene) pentru lansarea eSIM pe prepaid. Dar...ma gandesc ca probabil n-ar trebui sa mai dureze foarte mult.
Client Orange

DanielaH
Moderator
@AlexandraVoloaca1619, bun venit în Comunitate! Într-adevăr, în acest moment nu avem o dată estimată pentru lansarea acestui serviciu. Mai avem un topic deschis pe aceeași temă aici https://comunitate.orange.ro/questions/2437043-5g-esim-prepay unde poți citi mai multe comentarii ale membrilor.

DanielaH
Moderator

Salut tuturor!

📌 Vești bune: începând de astăzi utilizatorii de cartele PrePay vor putea beneficia de serviciul eSIM.

Mai multe detalii aici.