De ce am numărul de orange prepay suspendat?

IphoneIOSSucks
Junior entuziast
Azi când am intrat în My Orange am văzut că numărul meu este suspendat. Aș vrea să știu de ce s-a întâmplat.
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
Cadou sau NU, odată activat e funcțional. Dar dacă nu ai vreo opțiune activată sau credit activ, adică ai numărul în acea perioadă numită "de grație" atunci îți apare numărul în "MyOrange" ca fiind "suspendat". Un fleac, la mine e așa 250 de zile pe an și e excelent.

3 Răspunsuri 3

MihaelaC
Community Manager
Salut. Ești cumva pe PrePay și ți-a expirat perioada activă și ești în perioada de grație? Uite un topic care te poate ajuta: https://comunitate.orange.ro/questions/2749019-numar-prepay-marcat-suspendat-my-orange-realitate-regaseste-perioada-gratie

IphoneIOSSucks
Junior entuziast
@MihaelaC da am un SIM Orange Prepay dar e un SIM cadou. Se pune?

FLo1
#StarMember
Cadou sau NU, odată activat e funcțional. Dar dacă nu ai vreo opțiune activată sau credit activ, adică ai numărul în acea perioadă numită "de grație" atunci îți apare numărul în "MyOrange" ca fiind "suspendat". Un fleac, la mine e așa 250 de zile pe an și e excelent.