Mesaje incontinuu

StefanWS
Începător
Pe iphone 11 primesc mesaje in continuu cu “nu ai suficient credit pentru a accesa etc…” nu am initiat niciun apel sau mesaj si ma dispera, cum rezolv?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Astfel de notificări de la 333 apar în general pe terminalele iPhone și se primesc în situațiile în care s-a încercat trimiterea de SMS-uri automate pentru diferite aplicații instalate (de tip FaceTime, iMessage etc.) și nu a existat credit pe cont, deoarece telefonul încearcă periodic trimiterea acestor mesaje. Dacă vreți să nu mai primiți aceste SMS-uri, recomandarea este să scoateți SIM-ul din telefon si să îl introduceți într-un alt telefon, iar ulterior să îl reintroduceți în telefon inițial.

2 Răspunsuri 2

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Salut Stefan, Avem un thread similar aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2762012-notificari-mesaj-credit-insuficient Daca nu ai initiat niciun apel sau SMS, e intr-adevar foarte ciudat. Credit ai totusi? Sau optiune activa? Sunt doar curios daca mesajul in sine are vreo legatura cu situatia reala sau e pur si simplu spam.
Client Orange

DanielaH
Moderator
Astfel de notificări de la 333 apar în general pe terminalele iPhone și se primesc în situațiile în care s-a încercat trimiterea de SMS-uri automate pentru diferite aplicații instalate (de tip FaceTime, iMessage etc.) și nu a existat credit pe cont, deoarece telefonul încearcă periodic trimiterea acestor mesaje. Dacă vreți să nu mai primiți aceste SMS-uri, recomandarea este să scoateți SIM-ul din telefon si să îl introduceți într-un alt telefon, iar ulterior să îl reintroduceți în telefon inițial.