Care este diferența dintre încărcarea cu credit și încărcarea cu o opțiune?

xXValeriaXx
Începător
Nu mi-am încărcat niciodată cartela cu credit, dar aș vrea să o fac pentru că doar în acest mod pot folosi facturarea orange ca metodă de plată în magazin play. Vreau să știu care este diferența dintre încărcarea cu o opțiune și cea cu credit. Dacă îmi încarc cartela cu credit, voi mai avea date mobile sau trebuie să cumpăr o opțiune separat? Vă rog lămuriți-mă!
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, xXValeriaXx!!! Daca încarci cu credit, o sa plătești prețul standard pt minute/SMS/GB și nu merită. Aici ai detalii despre reîncărcare cu credit: https://www.orange.ro/prepay/reincarcare/reincarcare-directa Daca vrei acces constant la internet, încarcă o opțiune de minim 5 euro, (care îți oferă 100 GB pt 30 de zile, 1000 de minute naționale și internaționale). Asta pt consum in țară. Pt roaming in tarile SEE, îți trebuie o opțiune de minim 10 euro. Detalii despre opțiuni prepay: https://www.orange.ro/prepay

4 Răspunsuri 4

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, xXValeriaXx!!! Daca încarci cu credit, o sa plătești prețul standard pt minute/SMS/GB și nu merită. Aici ai detalii despre reîncărcare cu credit: https://www.orange.ro/prepay/reincarcare/reincarcare-directa Daca vrei acces constant la internet, încarcă o opțiune de minim 5 euro, (care îți oferă 100 GB pt 30 de zile, 1000 de minute naționale și internaționale). Asta pt consum in țară. Pt roaming in tarile SEE, îți trebuie o opțiune de minim 10 euro. Detalii despre opțiuni prepay: https://www.orange.ro/prepay

FLo1
#StarMember
@Valeria: dacă doar datele mobile te interesează, atunci acestea fie sunt disponibile într-o opțiune de minim 5€, fie la tarif standard... din credit. Însă din credit nu este o afacere profitabilă: creditul necesar activării unei opțiuni cu date mobile pentru 30 de zile îl poți consuma în mai puțin de o zi dacă mergi pe credit.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Si mai e un dezavantaj la folosirea creditului asa cum e (fara activarea unei optiuni): nu ai acces 4G.
Client Orange

Gabitzu18
Junior entuziast
Bună Valeria pentru a plăti achiziții din google play ai nevoie de acces la internet cu o opțiune de minim 5 euro sau internet prin wifi plus separat credit ca să poți plăti achiziția a ce dorești sa iti ei din magazin play. Îți poți încarcă de valoarea fixa de care ai nevoie pt achiziție asta după ce ai activata o opțiune pentru a beneficia de internet.