De ce nu pot plăti rata la telefon cu puncte orange?

Liquid
Începător
Am rate la telefon. Telefonul este un produs pe care îl plătesc lunar. De aia se face diferența între factura și rate în Orange Money. Întrebarea mea este de ce nu pot sa folosesc punctele Orange sa plătesc ratele pentru produs? E produs nu serviciu. Nu este plata facturii
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Din păcate, nu se mai pot plăti facturi de multă vreme cu puncte, nici chiar cele de rate ( tot facturi sunt), acestea putând fi folosite doar la achiziționarea de bunuri ( telefoane, etc). S-a mai discutat despre acest subiect prin Comunitate! Ai detalii pe aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2330898-punctele-thank-you-folosite-telefoane Sau pe aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2062360-cumparaturi-puncte-orange-thank-you Și mai sunt și altele! Îmi pare rău, dar acestea sunt regulile lor! În trecut, se puteau plăți și facturi.

3 Răspunsuri 3

Vio73
#StarMember
Salutare! Din păcate, nu se mai pot plăti facturi de multă vreme cu puncte, nici chiar cele de rate ( tot facturi sunt), acestea putând fi folosite doar la achiziționarea de bunuri ( telefoane, etc). S-a mai discutat despre acest subiect prin Comunitate! Ai detalii pe aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2330898-punctele-thank-you-folosite-telefoane Sau pe aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2062360-cumparaturi-puncte-orange-thank-you Și mai sunt și altele! Îmi pare rău, dar acestea sunt regulile lor! În trecut, se puteau plăți și facturi.

FLo1
#StarMember
@Liquid: Pentru că nu vrea Orange!!!! În plus, Orange vrea să se asigure că, la o dată viitoare când îți vei mai achiziționa un telefon din magazinul Orange (online sau ofline) vei avea suficiente puncte încât, cu reducerea acordată să poți plăti integral și să nu mai ai nevoie să apelezi la rate, dar în schimb să-ți folosești punctele din cont.

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Liquid!!! Punctele le poti folosi pt a plati telefonul, dar in momentul in care-l achizitionezi, iar daca il cumperi online, punctele isi tripleaza valoarea.