Retur telelefon cumpărat online

Love80
Junior
Am achiziționat online un telefon cu prelungirea abonamentului pe 2 ani și mi am valorificat și toate punctele thank you. Am făcut retur la el pentru ca nu era ce voiam, am vorbit sa mi se dea banii înapoi, sa se revină la perioada contractuala avuta înainte și sa mi se returneze punctele ca să achiziționez alt telefon. De 10 zile aștept și nimic, nici bani, nici puncte thank you și alt telefon pot sa îmi iau după perioada lor contractuala în 2023 !!!! Nu am văzut pe nicăieri sa se rezolve asa anevoios un retur!!
1 Soluţie acceptată‚

svetalex
Senior certificat
Salut! Termenele de procesare a returului sunt: - 1-3 zile lucrătoare pentru ridicarea produsului pe care vrei să îl returnezi - 10 zile lucrătoare pentru procesarea returului, emitere factură storno și returnarea banilor. Uite aici mai multe informații: https://www.orange.ro/help/cum-pot-sa-returnez-un-produs-comandat-n-magazinul-online-109 Eu zic că vei primi răspuns zilele acestea

3 Răspunsuri 3

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu zic să le reamintești prin Chat Djingo sau la 300 să vezi ce se întâmplă! Ar fi trebuit să rezolve până acum, dar mă gândesc că nu strică să le reamintești. Succes!

Love80
Junior
Le am tot reamintit!!!!! Și au spus ca se rezolva.... Când!??? Nu știu ca eu stau și fără telefonul achitat și returnat, și fără puncte nimic... Am sa i mai pistonez sunt abonata de 18 ani la ei... Nu mi se pare normal

svetalex
Senior certificat
Salut! Termenele de procesare a returului sunt: - 1-3 zile lucrătoare pentru ridicarea produsului pe care vrei să îl returnezi - 10 zile lucrătoare pentru procesarea returului, emitere factură storno și returnarea banilor. Uite aici mai multe informații: https://www.orange.ro/help/cum-pot-sa-returnez-un-produs-comandat-n-magazinul-online-109 Eu zic că vei primi răspuns zilele acestea