Rețea 5g în Constanța.

Keny78
Începător
Salutare! Unde există rețea 5g în Constanța? Mulțumesc!
2 Răspunsuri 2

mihai_13
Maestru
teoretic si practic in Constanta ai "acces" 5G in zona Mamaia ai in zona "Faleza" Constanta si in cartierele adiacente .. 5G in Romania are nevoie de o lege care inca se dezbate in parlament ...retelele mobile ofera in cateva orase acces 5G dar inca au mult de lucru (foarte mult) https://www.orange.ro/acoperire/harta-acoperire-retea/

Razvan
#StarMember
Conform cartarilor făcute de utilizatorii 5G, https://www.cellmapper.net/map?MCC=226&MNC=10&type=NR&latitude=44.27776200068129&longitude=28.63516894369913&zoom=10.01919550971357&showTowers=true&showTowerLabels=true&clusterEnabled=true&tilesEnabled=true&showOrphans=false&showNoFrequencyOnly=false&showFrequencyOnly=false&showBandwidthOnly=false&DateFilterType=Last&showHex=false&showVerifiedOnly=false&showUnverifiedOnly=false&showLTECAOnly=false&showENDCOnly=false&showBand=0&showSectorColours=true&mapType=roadmap rețeaua 5G este prezentă în partea de nord a orașului și Mamaia.