Dacă îmi schimb cartela aș putea beneficia de un semnal mai bun?

Dumbi
Începător
Dacă îmi schimb cartela Orange ea fiind destul de veche aș putea beneficia de un semnal mai bun sau rămâne la fel? Nu sunt pe abonament
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Dumbi Nu te ajuta sa ai un semnal mai bun, e doar alta cartela. O schimbi doar daca nu mai functioneaza, daca e demagnetizata, de ex.

3 Răspunsuri 3

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Dumbi Nu te ajuta sa ai un semnal mai bun, e doar alta cartela. O schimbi doar daca nu mai functioneaza, daca e demagnetizata, de ex.

FLo1
#StarMember
@Dumbi: bun venit în Comunitate. Cartela SIM este "atât de veche" încât nu suportă o conexiune 4G+ ? Nu doar pentru date mobile ci și de exemplu pentru un "apel wifi/LTE"? Dacă DA, atunci se impune schimbarea SIM-ului. Dacă este deja un nanoSIM.... nu cred că este cazul să îți faci probleme.

Vio73
#StarMember
Salutare! Din păcate, nu prea are nicio legătură cartela cu semnalul! Cartela o schimbi doar dacă nu mai funcționează deloc. Vezi prin setările de rețea ale telefonului și poate schimbi altfel și ai semnal mai bun pe alte tehnologii! Poate să fie mai repede din telefon. De exemplu, eu cu Samsung aveam doar 1-2 liniuțe de semnal, iar în același loc, cu Huawei și Xiaomi am maxim. N-are treabă că ești pe abonament sau pe prepay!