IP fix pt. port forwarding 44158

MihaiE
Începător
Serviciile prin fibră de la Orange se pot activa cu IP fix, chiar daca e nevoie de plata suplimentara a unei taxe? Specific pentru ca am nevoie de un port 44158 deschis pe un IP fix, in ambele directii pentru comunicare p2p intre mai multe hotspoturi.
1 Soluţie acceptată‚

Salut, Da, se poate activa IP fix, iar costul acestuia este de 2 euro. Trebuie mentionat inca de la activarea contractului despre acest serviciu, daca nu, ne poti contacta si dupa instalarea serviciilor.

8 Răspunsuri 8

DanielaH
Moderator
@MihaiE, bun venit alături de noi în Comunitate! Vom întreba colegii de la departamentul tehnic și revenim cu un răspuns către tine.

Salut, Da, se poate activa IP fix, iar costul acestuia este de 2 euro. Trebuie mentionat inca de la activarea contractului despre acest serviciu, daca nu, ne poti contacta si dupa instalarea serviciilor.

Ovidiu1
Începător
Am incercat sa fac un abonament cu IP fix (am eliberat special un IP) aproape am reusit dar din pacate sim-ul nu functioneaza decat pe routerul livrat de Orange. Nu am reusit sa il fac functional in routerul Cudy L500 in care merge orice SIM chiar si de la ei.

bobonel
Începător
buna ziua. vi s-a rezolvat problema cu portul 44158?

MihaiE
Începător
Buna, Nu am rezolvat, dar acum nu mai am nevoie....

FLo1
#StarMember
@MihaiE: E bine că ai clarificat problema. Oricum pentru ”P2P” nu aveai nevoie de ”port forwarding”. Dacă era pentru administrare, management device, FTP sau acces prin port fwd.... atunci era altceva.De altfel printr-o conexiune P2P e chiar mai bună și conexiunea dar și funcționarea device-urilor.

MihaiE
Începător
Ma interesa pentru un hotspot Helium...

FLo1
#StarMember
Pentru orice hotspot nu era nevoie de port fwd în vederea unui simplu acces la net cu utilizare de email, browser etc.... Dacă vrei configurări detaliate sau alte utilizări atunci DA.