Adaugare extraoptiune Roaming pentru Turcia

Laura12
Începător
Daca imi activez o extraoptiune de 1.5€ inainte de plecarea din tara risc sa-mi pierd optiunea pe care o am acum ?
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember
Salut! Nu exista nici o extraoptiune de 1.5 euro pentru Turcia. Ai 3 opțiuni: 1. Travel Data Extra, 50 de MB de trafic cu 15 Euro 2. Go World, 60 de minute sau SMS cu 9 euro 3. Opțiunea de 14€ credit cu minute, care are în plus 100 minute/SMS + 1 GB pentru tari dintre care și Turcia (a fost alegerea mea) Ai sursa aici https://www.orange.ro/roaming/turcia/ Pentru a vizualiza toate trei opțiunile, trebuie sa glisezi spre stanga. In ceea ce privește întrebarea, nu o sa îți pierzi opțiunea pe care o ai, vei putea sa o folosești liniștită când te întorci. Eu personal am ales varianta Nr 3, pentru că are și minute/SMS și resurse de internet. Nu uita insa, utilizează wi-fi local cât mai mult, pentru a nu avea surprize, și oprește update-urile aplicațiilor pentru a nu-ți consuma din resursele de net. In rest, vacanta plăcută. P.S. ai poza in atașament cu acea opțiune.

4 Răspunsuri 4

FLo1
#StarMember
@Laura 12: bun venit în Comunitate. O extraopțiune e.... separată, adică e pe lângă opțiunea actuală. Oricum, pentru a avea roamingul activat ai nevoie de o opțiune de minim 10€ activă pe cont, opțiune care are și resurse în SEE. Revino cu detalii pentru alte clarificări.

Laura12
Începător
Am deja o extraoptiune cu minute in SEE dar am nevoie de o extraoptiune cu minute pt Turcia.

teacher_
#StarMember
Salut! Nu exista nici o extraoptiune de 1.5 euro pentru Turcia. Ai 3 opțiuni: 1. Travel Data Extra, 50 de MB de trafic cu 15 Euro 2. Go World, 60 de minute sau SMS cu 9 euro 3. Opțiunea de 14€ credit cu minute, care are în plus 100 minute/SMS + 1 GB pentru tari dintre care și Turcia (a fost alegerea mea) Ai sursa aici https://www.orange.ro/roaming/turcia/ Pentru a vizualiza toate trei opțiunile, trebuie sa glisezi spre stanga. In ceea ce privește întrebarea, nu o sa îți pierzi opțiunea pe care o ai, vei putea sa o folosești liniștită când te întorci. Eu personal am ales varianta Nr 3, pentru că are și minute/SMS și resurse de internet. Nu uita insa, utilizează wi-fi local cât mai mult, pentru a nu avea surprize, și oprește update-urile aplicațiilor pentru a nu-ți consuma din resursele de net. In rest, vacanta plăcută. P.S. ai poza in atașament cu acea opțiune.

FLo1
#StarMember
@Laura: dacă erai pe abonament se putea discuta despre .. "extra". La prepay, pt Turcia nu poți decât activa opțiunea de 14€ în locul celei de 10€, ceea ce înseamnă dezactivarea uneia și activarea celeilalte. Nu sunt "extraopțiuni" la opțiunile prepay prestabilite.