Eroare java magazin online

All3e
Începător
Incercand achizitionarea de telefoane mobile din magazinul online, aproape de finalul achizitionarii ma directiona pe pagina cu acest scris: exception:java.lang.Exception: 89580c94-e39e-4280-b59d-5ed9fc6a276c
V-a aparut si voua vreodata?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Eroarea respectiva este una tehnica si tine de backend, adica de cei platiti sa se ingrijeasca de site. Tu, ca si utilizator final nu ai cum sa intervii si sa depanezi acea eroare. Nu esti prima persoane care semnaleaza astfel de erori. Ideea este ca in ultima perioda - mai exact de vreo 4 ani - se lucreaza la "noua" versiune a platformei. De aici si aceste erori dublate de mesajul cu sectiune aflata in lucru si redirect care versiunile anterioare ale site-ului. Rabdare si tututun ca duuuureaza tati, vorba reclamei. Nu de alta dar au inceput sa lucreze acu' 4 ani, cat de rapid vrei sa se miste?!?!

5 Răspunsuri 5

mihai_13
Maestru
este o eroare specifica de browser care foloseste sistemul java( ...un refresh la pagina sau incerci pe alt browser - asta este metoda simpla (este si metoda complicata 🙂 dar trebuie sa ai cunostinte de coding etc) - probabil ca in acel moment se faceau modificari pe site...

FaraUnID
Campion certificat
Eroarea respectiva este una tehnica si tine de backend, adica de cei platiti sa se ingrijeasca de site. Tu, ca si utilizator final nu ai cum sa intervii si sa depanezi acea eroare. Nu esti prima persoane care semnaleaza astfel de erori. Ideea este ca in ultima perioda - mai exact de vreo 4 ani - se lucreaza la "noua" versiune a platformei. De aici si aceste erori dublate de mesajul cu sectiune aflata in lucru si redirect care versiunile anterioare ale site-ului. Rabdare si tututun ca duuuureaza tati, vorba reclamei. Nu de alta dar au inceput sa lucreze acu' 4 ani, cat de rapid vrei sa se miste?!?!

MihaelaC
Community Manager
Salut, All3. Bine ai venit în comunitate! Ai reușit să faci achiziția?

mihai_13
Maestru
Tin sa va zic un lucru BUN descoperit pe site orange online la ultima factura platita aseara dupa ora 22 - actualizarea contului meu cu factura platita s-a facut in cateva secunde ! un lucru BUN , tinand cont ca pana acum reactualizarea dura chiar si 24 de ore 🙂

All3e
Începător
Va multumesc pentru ajutor. Voi incerca din nou.