Trecere la 5G - schimb si cartela?

ArlAndrei
Junior entuziast
Salutare! am facut azi trecerea online la un abonament cu trafic de date 5G, nedumerirea mea este: trebuie sa schimb cartela sau ramane cartela pe care o am acum?
Multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

ArlAndrei
Junior entuziast
revin cu solutia, am schimbat cartela si am 5G in Brasov 🙂 nu stiu daca si cu vechea era la fel, am gasit cartela noua in pachet, am bagat-o in telefon, am schimbat seriile in my orange si gata multumesc oricum tuturor ✌️

5 Răspunsuri 5

Miha_Z
#StarMember
Buna, eu consider ca nu trebuie sa schimbi cartela. Trebuie doar sa ai semnal 5G in orasul tau sau in zonele pe care le frecventezi.

FaraUnID
Campion certificat
Nu trebuie schimbat SIM-ul pentru a avea acces la acest 4G+ mascat si vandut ca fiind 5G. In schimb, este OBLIGATORIU sa detii un telefon compatibil 5G achizitionat de la operatorul francez cu sigla portocalie, deoarece exista niste standarde in materie iar pentru terminalele achiziționate de la alți retaileri, operatorul francez cu sigla portocalie nu garantează accesul la tehnologia 5G.

Muchalucha
Explorator entuziast
Nu fac nimic special ci refuza probabil sa activeze niste servicii si te provizioneaza pe 4G indiferent de abonamentul pe care il ai.

ArlAndrei
Junior entuziast
revin cu solutia, am schimbat cartela si am 5G in Brasov 🙂 nu stiu daca si cu vechea era la fel, am gasit cartela noua in pachet, am bagat-o in telefon, am schimbat seriile in my orange si gata multumesc oricum tuturor ✌️

DanielaH
Moderator
@arl.andrei, mulțumim mult pentru feedback și te mai așteptăm în Comunitate! Vom marca noi răspunsul tău ca soluție.