[Rezolvat] Problema cu internetul

Gabriel______
Începător
Salut.
Astazi mi am reincarcat cartela pre-pay cu 5 euro.

De cand am pornit internetul am h+ cu toate liniile de semnal.
Problema mea este ca nu se schimba din h+ in 4g.
Am incercat mai multe remedii dar niciunul nu a functionat.
As fi recunoacator daca m ati putea ajuta.
4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember
Salutare! Cred că cel mai bine ar fi să le scrii din My Orange, secțiunea Contact/contactează-ne și să vezi concret ce-ți spun!Eu am fost ajutat tot timpul de la acest serviciu, dar bifat că doresc legătura cu un consultant. Succes!

FaraUnID
Campion certificat
Ai reincarcat credit sau ai activat optiune? Intreb pentru ca in inteligenta operatorului francez cu sigla portocalie, pentru a beneficia de 4G trebuie activata o optiune. Daca legi sa mergi pe credit nu vei avea acces la infrastructura 4G. Poate fi o problema de SIM, poate fi o problema din telefon, poate sunt congestii in retea si telefonu sare automat din 4G in 3G. Ai incercat sa muti SIM-ul intr-un alt telefon? Problema persista?

Gabriel______
Începător
Am rezolvat multumesc

DanielaH
Moderator
@Gabriel‎‎, ne bucurăm că ai rezolvat. Ne spui, te rog, ce se întâmplase?