Number Share pe Samsung Galaxy Watch3

Andrei001
Junior entuziast
Bună,
Aș vrea să-mi acționez un ceas Samsung Galaxy Watch3 4g și nu dețin un telefon Samsung.
Pentru activarea serviciului number share pe ceas este obligatoriu să deții un telefon Samsung? Este necesar și activarea serviciului E-sim pe ceas dacă ai activat number share?
1 Soluţie acceptată‚

Salut, Andrei001! Ne pare tare rau pentru intarzierea acestui raspuns. Am investigat cum functioneaza asocierea si, intr-adevar, pentru activarea serviciului Number Share (pe ceasul Samsung Galaxy Watch3 4G) este obligatoriu sa detii un telefon Samsung compatibil. Pentru ca serviciul Number Share presupune folosirea serviciului eSIM, este necesara activarea eSIM-ului pe ceas, cand serviciul Number Share este activ.

11 Răspunsuri 11

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate!!! Preferabil e sa ai telefon Samsung, ca sa fie compatibile, mai ales ca ceasul are Tizen OS, dar e compatibil si cu alte telefoane pe Android, dar si cu unele cu iOS. Ideea e sa poti descarca, pe ambele dispozitive, aplicatiile dedicate, iar activarea Number Share trebuie facuta cu ajutorul unui dispozitiv Samsung. Detalii: https://comunitate.orange.ro/questions/2454993-number-share-samsung-watch-3-iphone-11 "Activarea unui smartwatch Huawei Watch 3 ca dispozitiv secundar se poate face doar în Orange shop, de către un consultant Orange, sau de către persoana de vânzări dedicată contului, în cazul utilizatorilor cu abonamente pe persoană juridică. Serviciul Number Share costă 2 €/lună (TVA inclus) pentru fiecare device secundar asociat și nu are perioadă contractuală obligatorie. În cazul abonamentelor care au inclus serviciul Number Share, nu se plătește nimic pentru device-urile secundare asociate (smartwatch, promoția se aplică la activarea serviciului Number Share în aplicațiile dedicate Samsung și IOS, după caz, folosind datele de autentificare din My Orange). " Mai multe detalii: https://www.orange.ro/servicii/number-share/ " Poți folosi serviciul Number Share pentru a conecta la același număr un Samsung Galaxy Watch3 4G cu eSIM și orice smartphone Samsung. Galaxy Watch3 este compatibil şi se poate conecta uşor cu o gamă de dispozitive Galaxy şi non-Galaxy. *Compatibil cu Android 5.0 (L OS) sau versiuni ulterioare, RAM începând de la 1,5 GB. *Compatibil cu iPhone 5 şi versiuni ulterioare, iOS 9.0 sau versiuni ulterioare. *Smartphone-urile compatibile şi funcţiile disponibile pot varia în funcţie de regiune, operator şi dispozitiv. *Este posibil ca funcţia de activare pentru reţeaua mobilă a Galaxy Watch3 cu smartphone-uri care nu sunt Samsung să nu fie disponibilă în anumite ţări." Mai multe detalii: https://www.orange.ro/magazin-online/obiecte-conectate/samsung-galaxy-watch3-4g-lte-esim-45mm-silver

Andrei001
Junior entuziast
Îți mulțumesc pentru răspuns!

delfinas
#StarMember
Cu placere, sa-ti fie de folos!!! LE Tu ce telefon ai?

Andrei001
Junior entuziast
Am un Motorola G 5G Plus

delfinas
#StarMember
Daca ai un Orange Shop in apropiere, mergi acolo, poate reușesc să realizeze conexiunea intre telefon și ceas. Sa ne spui ce ai făcut.

Andrei001
Junior entuziast
O să merg când reușesc să strâng banii pentru ceas și am cu cine să mă ducă pentru că sunt persoană cu dizabilități în scaun cu rotile.

delfinas
#StarMember
Da, e mai complicat asa. Dar ar trebui sa iei in calcul un alt smartwatch, cu care sa nu ai probleme de compatibilitate cu telefonul.

Andrei001
Junior entuziast
Mai este cel de Huawei Watch 3. Și la acest ceas ai nevoie de un telefon Huawei . Văd ce fac . Mersi pentru ajutorul acordat!

delfinas
#StarMember
Cu drag! Poate te consiliază un specialist Orange ce smartwatch ar fi mai compatibil cu telefonul tău...

Andrei001
Junior entuziast
Am vorbit pe chat și mi-a spus așa: Serviciul de number share poate fi atribuit dispozitivelor care fac parte din aceeasi gama, adica da, daca aveti ceas samsung, este compatibil cu un telefon samusng, al fel si la apple. Pe chatul de la magazinul online mi-a spus așa: Desigur, se poate activa acest serviciu, de asemenea va recomand sa faceti o vizita in OrangeShop unde impreuna cu colegii pueti activa acest serviciu si puteti discuta si despre oferta detaliata de achizitie in rate a smartwatch-ului. Eu, ce să mai înțeleg? 2 persoane diferite îmi spun lucruri diferite.

Salut, Andrei001! Ne pare tare rau pentru intarzierea acestui raspuns. Am investigat cum functioneaza asocierea si, intr-adevar, pentru activarea serviciului Number Share (pe ceasul Samsung Galaxy Watch3 4G) este obligatoriu sa detii un telefon Samsung compatibil. Pentru ca serviciul Number Share presupune folosirea serviciului eSIM, este necesara activarea eSIM-ului pe ceas, cand serviciul Number Share este activ.