am incarcat cartela prin *100# cu optiunea de minute cu 5 euro nu am primit bonusul de 50 gb de internet

Florin69
Începător
tocmai ce mi am incarcat cartela prin *100# cu optiunea de minute cu 5 euro si de aceasta data nu am primit bonusul de 50 gb de internet ce am facut gresit ?
6 Răspunsuri 6

RafaHelper
#StarMember
Salut @Florin69, Mai așteaptă putin sau da un restart la telefon.

RafaHelper
#StarMember
Pentru a nu dubla întrebările, cel mai bine poți continua discuția cu noi aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2719953-incarcare-optiune Poti folosi si opțiunea "cauta in comunitate", uite aici o intrebare la fel ca a ta: https://comunitate.orange.ro/questions/2710403-incheiat-optiunea-5-euro-primeste-bonusul-internet-100-gb

delfinas
#StarMember
Daca te referi la promotia care iti oferea 50 GB de net la incarcarea optiunii de 5 euro si dublul trafiului (100 GB) daca faci operatiunea prin MyOrange, imi pare rau, dar s a terminat pe 30 iunie. Detaii: https://www.orange.ro/pdf-102019/prepay/Regulament-Tombola-Recharge-Prepay-Easter_F.3a9d9e1d20f10982c035f63a17a8c779c6141ec17af36b493390eebec7ed095f.pdf Acum e valabila o alta promotie, "Vara Prepay", dar trebuie sa incarci cu 6 euro: "Distracție cât e vara de lungă Alege o opțiune PrePay de minimum 6 € credit și primești automat 100 GB bonus pentru 100 de zile. În plus, pentru reîncărcările sau activările din My Orange ai extra bonus net național nelimitat timp de 7 zile. Bonusul poate fi activat oricând ȋn perioada de valabilitate a opțiunii, din contul My Orange. Campania se desfășoară în perioada 1 iulie – 31 august 2021 cu posibilitate de prelungire." Detalii: https://www.orange.ro/prepay/varaprepay

RafaHelper
#StarMember
@delfinas, bonusul se aloca in continuare chiar daca campania s-a încheiat. Mai multe detalii găsești aici https://www.orange.ro/prepay/varaprepay in secțiunea "Întrebări frecvente". ‏‏‎ ‎ "Clienții PrePay existenți primesc automat bonus 50 GB internet 4G la activarea unei opțiuni de 5 € credit din oferta curentă. Pentru opțiunile de 5 € credit activate sau reîncărcate din My Orange primești automat 100 GB bonus. Bonusurile de 50 și 100 GB sunt valabile 30 de zile și pot fi folosite național, cu o opțiune activă de minimum 5 € credit, iar în roaming, cu o opțiune de minimum 10 € credit, în limita de date disponibile în roaming SEE și conform Politicii de utilizare rezonabilă. Bonusurile de 50 GB și 100 GB acordate la activarea sau reîncarcarea unei opțiuni de 5 € credit se consumă înaintea beneficiilor incluse în opțiunile active. Poți verifica bonusurile în aplicația My Orange sau prin apel la 333."

delfinas
#StarMember
Da, acum am văzut, dar cred că e ceva in neregulă... Ar fi trebuit să o lase separat, sa se anunțe că promoția e inca activă, chiar și după 30.06, nu să o treacă la "și altele" la o altă campanie. Daca inca e activă campania cu opțiunea de 5 euro, ar fi trebuit ca Florin sa primească bonusul de internet... Oare l-a primit? Daca nu, trebuie să ajungă la un consultant și așa se lămurește dilema... mai e sau nu activă promoția de 5 euro ...

DanielaH
Moderator
@Florin69, s-a rezolvat situația cu bonusul? Te așteptăm să revii cu vești bune.