Transferurile in valuta nu sunt salvate in Orange Money

Lucifer
Cunoscător
Salutare,
De vreo doua luni am nevoie sa fac o plata lunara in valuta (euro) si am ales sa folosesc Orange Money pentru cursul de schimb valutar avantajos.
Aparent nu merge sa salvez datele beneficiarului in aplicatie atunci cand efectuez un transfer in valuta, chiar daca bifez optiunea de actualizare date. Atunci cand am facut transfer in lei si aleg salvare date beneficiar, aceste date pot fi accesate din meniul Transferuri -> Salvate. Cele in valuta nu apar acolo.
E un bug sau intentionat nu se salveaza?
Merci!
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Am revenit cu răspunsul colegilor noștri. Atunci când se inițiază un transfer în valută, după introducerea datelor beneficiarului apare o casuță cu “salvează beneficiar”. Dacă clientul a salvat beneficiarul, atunci, la urmatoarele transferuri, când va introduce suma pe care dorește să o transfere, în partea de jos a ecranului va apărea “selectează beneficiar salvat”, iar apoi va putea alege beneficiarul salvat. @Lucifer, să ne spui, te rog, dacă funcționează.

3 Răspunsuri 3

DanielaH
Moderator
@Lucifer, mulțumim pentru întrebare. Ne vom interesa la colegii noștri și revenim.

DanielaH
Moderator
Am revenit cu răspunsul colegilor noștri. Atunci când se inițiază un transfer în valută, după introducerea datelor beneficiarului apare o casuță cu “salvează beneficiar”. Dacă clientul a salvat beneficiarul, atunci, la urmatoarele transferuri, când va introduce suma pe care dorește să o transfere, în partea de jos a ecranului va apărea “selectează beneficiar salvat”, iar apoi va putea alege beneficiarul salvat. @Lucifer, să ne spui, te rog, dacă funcționează.

Lucifer
Cunoscător
Buna @DanielaH, merci pentru raspuns. Am incercat si merge. Totusi e foarte ciudat ca beneficiarul nu apare in meniul "Salvate".