Cum se poate activa o opțiune prepaid fără plata card

Neaplicabil
Cum se poate activa o opțiune prepaid din aplicație my orange, pe site, sau la *100# fără plata card? Menționez ca deja am credit dar mi se cere doar plata card altfel nu-mi pot activa nimic, e normal asa ceva? Adică eu deja am băgat banii și mai pot face nimic? Las un print, am credit 5 euro nu-mi pot activa opțiunea de 5 doar prin plata card? Am încercat pe site, pe aplicație, sau simplu din. Telefon de la *100# toate îmi cer plata card obligatoriu, nu se poate ca înainte simplu sa selectezi ca oamenii normali o opțiune iar dacă ai credit sa o poți activa sau DOAR plata CARD?!
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember
Salut @Daniel91, Bun venit in comunitate! Comunitatea este un spațiu public si e bine ca pe viitor sa eviți a posta capturi de ecran ce conțin date personale, in cazul tau numărul de telefon. Sa ne spui daca ai reușit sa activezi o opțiune. Pot fi sigur ca daca apelezi *100# nu ti se va cere plata cu cardul pentru a activa opțiunea de 5 euro.

2 Răspunsuri 2

teacher_
#StarMember
Salut! Poţi activa o opţiune pe contul tău PrePay: din contul tău My Orange online, Mai multe (in dreapta jos), apoi secţiunea Opțiuni şi tarife - modificare opţiuni sau în aplicaţia My Orange (Android si iOS, urmand aceiași pași) Ai și link mai jos... https://www.orange.ro/help/cum-pot-activa-sau-dezactiva-o-opiune-prepay-51 Îți atașez și screen shoturi

RafaHelper
#StarMember
Salut @Daniel91, Bun venit in comunitate! Comunitatea este un spațiu public si e bine ca pe viitor sa eviți a posta capturi de ecran ce conțin date personale, in cazul tau numărul de telefon. Sa ne spui daca ai reușit sa activezi o opțiune. Pot fi sigur ca daca apelezi *100# nu ti se va cere plata cu cardul pentru a activa opțiunea de 5 euro.