Ce pot face cu telefoanele vechi sa primesc ceva bani pe ele?

Paulica
Începător
Buna! Am câteva telefoane vechi acasa care nu le mai folosesc ce sa fac cu ele pot sa primesc ceva bani pe ele?
1 Soluţie acceptată‚

svetalex
Senior certificat
Salut! Prin Orange buy back primești un voucher garantat de 10 euro reducere pentru orice telefon vechi care, conform evaluarii din magazin, valorează mai puțin de 10 euro. Primești un voucher de 100 de euro, în plus față de valoarea la care este evaluat telefonul tău vechi, pentru achiziția unui smartphone de ultimă generație (valabil doar în perioada lansării anumitor modele de telefoane). Sau poți avea reducere de 70 de euro în plus față de valoarea la care este evaluat telefonul tău vechi, la achiziția unui nou smartphone 5G. Telefonul vechi trebuie să fie funcțional și evaluat la minimum 10 euro, pentru buy-back, 5G și special. Nu se poate cumula valoarea mai multor vouchere de Buy-Back pentru achiziția aceluiași telefon. Mai multe detalii aici: https://www.orange.ro/servicii/buy-back/

7 Răspunsuri 7

delfinas
#StarMember
Buna! Exista serviciul Orange Buy Back. "Primești un voucher garantat de 10 euro reducere pentru orice telefon vechi care, conform evaluarii din magazin, valorează mai puțin de 10 euro. Telefonul vechi trebuie să fie funcțional și evaluat la minimum 10 euro, pentru buy-back, 5G și special. Nu se poate cumula valoarea mai multor vouchere de Buy-Back pentru achiziția aceluiași telefon." Detalii: https://www.orange.ro/servicii/buy-back/#avantaje

svetalex
Senior certificat
Salut! Prin Orange buy back primești un voucher garantat de 10 euro reducere pentru orice telefon vechi care, conform evaluarii din magazin, valorează mai puțin de 10 euro. Primești un voucher de 100 de euro, în plus față de valoarea la care este evaluat telefonul tău vechi, pentru achiziția unui smartphone de ultimă generație (valabil doar în perioada lansării anumitor modele de telefoane). Sau poți avea reducere de 70 de euro în plus față de valoarea la care este evaluat telefonul tău vechi, la achiziția unui nou smartphone 5G. Telefonul vechi trebuie să fie funcțional și evaluat la minimum 10 euro, pentru buy-back, 5G și special. Nu se poate cumula valoarea mai multor vouchere de Buy-Back pentru achiziția aceluiași telefon. Mai multe detalii aici: https://www.orange.ro/servicii/buy-back/

Miha_Z
#StarMember
Buna, le poti folosi cand achizitionezi telefoane la prelungirea abonamentului si ti se reduce 10 Euro din pretul mobilului.

Nicusor6
Junior entuziast
Iei pixul şi caietul, faci calcule, cât ai dat pe ele, cât leai folosit şi ce merită să faci cu ele.

FLo1
#StarMember
Ca să fac un rezumat la programul buy-back al rețelei #1, "primești 10€ garantat pentru orice mobil evaluat la minim 10€" :)))) Suuuuperb și fără alte cuvinte. @Paulica: cel mai bine vinde-le la kilogram și vei câștiga "ceva bani pe ele". Altfel, depinde cum le știi vinde. Sfat: pe cele mai vechi de 20 de ani doar "la kilogram" le poți vinde.

RafaHelper
#StarMember
Buna @Paulica, ‏‏‎ ‎ Din păcate nu poți primi bani pe ele. Daca vrei sa predai telefoanele vechi la Orange poți primi vouchere cu o valoare minima de 10 euro. Ce trebuie sa mai știi: - achizitia noului produs se va face impreuna cu un abonament individual de voce sau date activat pe o perioada minima contractuala de minim 24 de luni - abonamentul de voce sau date să aibă o valoare de minim 6 EUR (TVA inclus) - la achizitionarea unui produs, un client poate folosi un singur cupon de reducere; Se va putea achizitiona orice produs din magazinele Orange cu cupoanele eliberate la Orange shop, sau din acelasi magazin partener in care a fost eliberat cuponul in cazul magazinelor partenere. ‏‏‎ ‎ Poți sa ne spui ce modele de telefoane ai?

DanielaH
Moderator

@Paulica, am postat aici un topic despre cum să pregătim un telefon vechi înainte de a-l înlocui cu unul nou. Sper să-ți fie de folos recomandările.

@all, vă așteptăm și pe voi pe topic cu alte sfaturi și recomandări.