Orange Thank You - fidelizare anticipata

George1967
Junior
Salut ! Am o întrebare referitoare la programul de fidelizare Orange Thank You. ...exista, anul trecut un fel de fidelizare anticipată (nu mai știu cum se numea ...) prin care puteai cumpara telefon la fidelizare anticipat (înainte de expirarea perioadei contractuale = pe la jumatatea perioadei, sau chiar mai devreme). Mai există o astfel de facilitate ?
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
În acest moment poți obține o ofertă de retenție cu minim 6 luni înainte de expirarea perioadei contractuale, însă ea este destul de slăbuță privind alocarea punctelor thank you pentru achiziția unui telefon mobil. Sa zicem că oferta de retenție este o idee mai bună cu 3 luni înainte de expirarea perioadei minime contractuale, însă în acest moment cea mai bună ofertă mi se pare în ultimele 30 de zile sau după expirarea perioadei contractuale. Din ce în ce mai mulți abonați Orange practică portarea temporară la telekom la un abonament fără perioadă contractuală și apoi se întorc în rețea și beneficiază de oferta de portare, mult mai avantajoasă dpdv economic.

4 Răspunsuri 4

Jay
Campion certificat
Salut! Programul Early Upgrade nu mai este valabil momentan.. Si, cum n-am mai gasit nicio informatide despre el, nici nu-l vad sa mai revina, oricum nu prea curand.. Poti achizitiona un telefon nou cu 6 luni inainte de expirarea perioadei minime contractuale.. Eu am prelungit abonamentele in februarie anul trecut si, doar pe unul am achizitionat telefon.. pe acest abonament pot face achizitie in august anul acesta, pe celelalte care au fost prelungite fara achizitie, pot achizitiona oricand..

Vio73
#StarMember
Nu mai există, din păcate. Era ok, îmi plâcea și mie, dar asta este! Sigur, avea unele sincope, dar probabil că nu a avut prea mulți doritori!

FaraUnID
Campion certificat
Ori cu Early Upgrade, ori fara Early Upgrade, actualul program de fidelitate in reteaua #1 a devenit frectie la picior de lemn.

Razvan
#StarMember
În acest moment poți obține o ofertă de retenție cu minim 6 luni înainte de expirarea perioadei contractuale, însă ea este destul de slăbuță privind alocarea punctelor thank you pentru achiziția unui telefon mobil. Sa zicem că oferta de retenție este o idee mai bună cu 3 luni înainte de expirarea perioadei minime contractuale, însă în acest moment cea mai bună ofertă mi se pare în ultimele 30 de zile sau după expirarea perioadei contractuale. Din ce în ce mai mulți abonați Orange practică portarea temporară la telekom la un abonament fără perioadă contractuală și apoi se întorc în rețea și beneficiază de oferta de portare, mult mai avantajoasă dpdv economic.