[Încheiat] Campania testează GRATUIT prima lună YOXO revine

Neaplicabil
Ai o lună YOXO gratis ca să-l testezi https://bit.ly/yoxo-o-luna-gratis-kissfm și dacă-ți place îl păstrezi, iar dacă nu îți place poți renunța fără nici un fel de obligații înainte de a se scurge luna de gratuitate.
Cum funcționează oferta?
Vei avea prima factură 0 lei. Începând cu a doua lună, dacă decizi să continui pe YOXO, se vor aplica prețurile abonamentelor afișate în acel moment în configuratorul din aplicație.
Bine de știut
Clienții care beneficiază de prima lună gratuită nu vor primi înapoi bani pe netul neconsumat.
Pentru abonamentele YOXO anulate în luna gratuită, nu se oferă nici un fel de compensare.
Ofertă valabilă doar între 13 și 18 aprilie 2021.
19 Răspunsuri 19

FLo1
#StarMember
Interesant acest Yoxo, dar marketingul din spatele lui e mai jenant decat oricare dintre campaniile marca Orange. De ce? Păi să le luăm pe rând: - De câte ori nu a promis YOXO exact similar ”acum și doar acum....”, diverse perioade și momente??, ...una dintre ele menționată chiar de tine @alterego aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2623772-incheiat-testeaza-gratuit-luna-yoxo - În câte runde de încercări ”tariful redus” al opțiunii de YOXO a fost prelungit numai din septembrie 2020 până în prezent? O fi din cauza succesului covârșitor sau al grămezii de la ”ghișeul de abonamente”? Eu cred că e ca la alimentara din colț: stă deschisă mai mult timp, doar.... doar o face și ea ceva vânzări/încasări. - Câte neseriozități în chat-ul, feedbackul și promtitudinea celor răspunzători de program nu au existat de aproape un an? Un ”search” în comunitate este mai mult decât elocvent la cele scrise aici. În rest.... nimic nou pe ”frontul” Yoxo. Dar viața merge mai departe așteptând să fim ”uimiți”, atât de Yoxo cât mai ales de Orange.

tomaciprian
Cunoscător
La mine nu functioneaza, tot 19,29 si 39 RON imi arata in aplicatie. Pe site, imi arata 0 RON daca intru de pe link.

FLo1
#StarMember
@tomaciprian: Dedicația este pentru ”new entry”, nicidecum pentru ”old boys”. Credeai că se primesc 4 săptămâni de.... pomană? Nici vorbă. Este doar ”luna de miere” pentru mariajul viitorilor îndrăgostiți de Yoxo, oricare ar fi ei. Sau, ca să-ți spun altfel, e ca perioada de probă a angajatului la locul de muncă: primește salar chiar dacă nu știe să-și desfășoare activitatea. Ulterior vine greul.....

Neaplicabil
@tomaciprian, ești deja utilizator YOXO sau vrei să devii? Se pare că această campanie este doar pentru cei care n-au mai avut de-a face cu YOXO până acum și vezi că inclusiv pe pagina campaniei promoționale scrie să dezinstalezi aplicația și să o reinstalezi cu un click pe pagina campaniei promoționale.

tomaciprian
Cunoscător
@alterego nu este prima data cand obtin o luna gratuita de YOXO, si la ultima campanie, cea cu Tiktok si YOXO, la fel, am procedat ca si acuma. Adica, am intrat de pe telefon pe link-ul special redirectionandu-ma apoi in aplicatie si modificandu-se preturile in 0 (cu un nou cont de My Orange),dar de data aceasta nu mai functioneaza.

Neaplicabil
@tomaciprian și ai folosit același număr sau numere diferite?

tomaciprian
Cunoscător
@alterego vreau sa folosesc acelasi numar ca si pana acum, un numar luat tot din aplicatia YOXO,anul trecut,dar nu asta-i problema, ci problema-i la link sau la aplicatie fiindca am incercat de pe 3 telefoane diferite cu android si de pe 2 conturi diferite.

DanielaH
Moderator

@tomaciprian, ai descărcat aplicația de aici?

tomaciprian
Cunoscător
@DanielaH Am atașat un GIF cu tot procesul, dacă nu funcționează să-l vedeți, încercați de pe acest link: http://imgur.com/gallery/m2CneHR

FaraUnID
Campion certificat
Din seria marketing de fundul curtii: 1. Link-ul hxxxs://bit.ly/yoxo-o-luna-gratis-kissfm face redirect catre hxxxs://event.2performant.com/events/click?ad_type=quicklink&aff_code=bdfa9e28b&unique=c083fda82&redirect_to=https%253A//www.yoxo.ro/o-luna-gratis-kissfm/ 2. Link-ul hxxs://event.2performant.com/events/click?ad_type=quicklink&aff_code=bdfa9e28b&unique=c083fda82&redirect_to=https%253A//www.yoxo.ro/o-luna-gratis-kissfm/ dupa cum se vede face redirect carte hxxxs://www.yoxo.ro/o-luna-gratis-kissfm/ Pentru ca se simtea nevoia unor tracking link + link-uri de afiliat (aff_code=bdfa9e28b&unique=c083fda82) astfel incat in conturile unor terti sa intre niste banuti de fiecare data cand cineva acceseaza acele link-uri. 3. Pe pagina hxxs://www.yoxo.ro/o-luna-gratis-kissfm/ ai un alt short link pentru a descarca aplicatia, un short link de forma hxxxs://yoxo.page.link/DGqr 4. Pagina hxxxs://yoxo.page.link/DGqr face la randul ei redirect catre hxxxs://www.yoxo.ro/benefit/campaign?code=SPRINGYOXO urmat de un tracking link. Se pare ca pentru a beneficia de 30 zile gratuit trebuie introdus codul SPINGYOXO in aplicatie sau in link-ul de download aferent aplicatie din Google Play sau App Store. Nu era mai simplu daca ofereati direct acel vocuher fara 'jdemii de tracking links si affiliate links? Sau, dupa cum am spus aici https://comunitate.orange.ro/questions/2546491-campania-lucrurile-gratis-cumperi-date-personale Lucrurile Gratuite Se Cumpara cu Date Personale.

IoanaA
Angajat Orange

Hei,

Se pare că un afiliat ne promovează campania de Kiss FM. De aceea apare acel link din 2Performant. Noi ne bucurăm că ne promovează :). Oricine ne poate deveni afiliat dacă se încscrie în platformă.

Momentan modul în care oferim acces la mecanismul de o lună gratis este printr-un dynamic link. Și atunci este necesară trecerea prin website (din mai multe motive/ limitări tehnice) și descărcarea aplicației din pagina dedicată. Iar un redirect este de server, ca să aducem vizitatorii într-o pagină securizată #csf

Nah, cu siguranță nu este singura metodă de a proceda. Și noi experimentăm. Apoi mai dezvoltăm și alte metode.

Iar în materie de beneficii, avem în lucru mai multe lucruri, și pentru noi veniți, și pentru clienții care sunt deja alături de noi.

Zi faină vă doresc!

FaraUnID
Campion certificat
Nu era mai simplu trimiterea unui SMS cu un text predefinit (ex: SPRINGYOXO) carte un numar scurt de forma XYZ (ex: 321) de pe numarul de Yoxo si in acest fel utilizatorul sa beneficieze de 30 zile gratuite ?!?!?!?

IoanaA
Angajat Orange
Mai simplu? Nu. Altfel? Da. E și asta o idee *Ioana, gândindu-se cum am putea aplica această idee*

FaraUnID
Campion certificat
Evident ca nu poate fi simplu. De fapt, cand a fost la voi simplu? Ceva, orice! Este in ADN-ul nostru sa ne scarpinam in urechea stanga cu mana dreapta. Cand a avut reteaua #1 o campanie in care sa utilizatorul sa nu fie conditionat de mai multe * (aka stelute) decat cerul senin intr-o noapte de vara, iar procedura de activare a unui beneficiu sa nu implice patrunderea in motor prin teava de esapament ?!?!?