Portare numar abonament Vodafone la Orange prepay

AlexMihai
Începător
Se poate porta un număr de pe abonament Vodafone la Orange prepay și cum se face acest lucru?
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Vino in orice magazin Orange cu cartea ta de identitate si cartela SIM a abonamentului, pe care il ai deja de la operatorul tau actual. In magazin, vei completa o cerere de portare. Dupa ce vei completa cererea, vei cumpara un pachet PrePay, care va functiona cu numar de telefon provizoriu si pe care se va activa optiunea de 6 euro. Portarea catre un numar PrePay se face doar cu un numar provizoriu ce trebuie sa fie activ in momentul initializarii cererii de portare. Numarul se activeaza prin achizitionarea unui pachet PrePay si activarea acestei optiuni, de 6 euro. Daca numarul nu este activ, portarea nu se va putea efectua. Pana la realizarea portarii, vei putea folosi numarul provizoriu si toate resursele incluse in optiunea pe care ai cumparat-o, iar dupa portare vei putea folosi numarul tau de telefon.

2 Răspunsuri 2

Salut! Vino in orice magazin Orange cu cartea ta de identitate si cartela SIM a abonamentului, pe care il ai deja de la operatorul tau actual. In magazin, vei completa o cerere de portare. Dupa ce vei completa cererea, vei cumpara un pachet PrePay, care va functiona cu numar de telefon provizoriu si pe care se va activa optiunea de 6 euro. Portarea catre un numar PrePay se face doar cu un numar provizoriu ce trebuie sa fie activ in momentul initializarii cererii de portare. Numarul se activeaza prin achizitionarea unui pachet PrePay si activarea acestei optiuni, de 6 euro. Daca numarul nu este activ, portarea nu se va putea efectua. Pana la realizarea portarii, vei putea folosi numarul provizoriu si toate resursele incluse in optiunea pe care ai cumparat-o, iar dupa portare vei putea folosi numarul tau de telefon.

Oncioiu
Începător
De ce sunt obligat sa actizitionez un sim si sa activez o optiune de 6€ la portare. Am un sim nou neactivat cu credit 0.. doar e nevoie de un numar provizoriu... 2,3 zile pana se face portarea