Pot achiziționa un alt telefon in rate inainte de expirarea perioadei contractuale?

Bună!Aș dori sa imi achiziționez un nou telefon in rate dar perioada contractuală nu s-a terminat, mai am aproximativ 3 luni, deci aproximativ încă 3 rate, in aplicație imi spune că imi pot achiziționa alt telefon chiar dacă nu am achitat toate ratele la telefonul precedent!
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
@Valentina așa este, dacă îți apare deja în magazinul online (fiind logată în contul My Orange) că poți achiziționa un nou telefon în rate înseamnă că îndeplinești din nou toate condițiile de eligibilitate, chiar dacă mai ai de plată câteva rate la telefonul anterior. Deci poți cumpăra un telefon nou în rate, dacă îți dorești.

4 Răspunsuri 4

MihaelaC
Community Manager
Salut, Valentina. Bine ai venit în comunitate. Poți lua un nou telefon în rate după terminarea ratei anterioare, cât timp îndeplinești condițiile de eligibilitate. Aici ai mai multe detalii: https://comunitate.orange.ro/questions/2322933-achizitionarea-produselor-rate-factura-magazinul-online

Îndeplinesc toate condițiile , dar cand intru pe contul meu imi spune acolo ca imi pot achiziționa un telefon nou , chiar daca nu am terminat toate ratele anterioare, cand ii dau pe telefon selectez abonamentul Fun12 pentru A 51 de ex și imi spune ca nu trebuie să dau nimic in avans , doar 95 lei pe luna , și nu știu dacă această chestie este pe bune.

Vio73
#StarMember
Bună @ Valentina, Este pe bune, eu chiar am făcut așa ceva anul trecut, cu vreo 6 luni înainte de a termina ratele anterioare la un abonament și l-am prelungit, făcând altă achiziție în rate. Succes!

MihaelaC
Community Manager
@Valentina așa este, dacă îți apare deja în magazinul online (fiind logată în contul My Orange) că poți achiziționa un nou telefon în rate înseamnă că îndeplinești din nou toate condițiile de eligibilitate, chiar dacă mai ai de plată câteva rate la telefonul anterior. Deci poți cumpăra un telefon nou în rate, dacă îți dorești.