Telefon mobil în rate pe factura

Lili_9
Începător
Bună ziua! Pot lua un telefon in rate ? Sunt de 3 ani la Orange si am trei abonamente prelungite deja . Puncte Thank You am foarte putine pentru a achiziționa un telefon. Va multumesc anticipat!
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Lili, felicitări pentru prima întrebare adresată în Comunitate! Uite aici un topic despre achiziționarea telefoanelor în rate pe factura din magazinul online https://comunitate.orange.ro/questions/2322933-achizitionarea-produselor-rate-factura-magazinul-online. Sperăm să te ajute. Suntem aici dacă mai ai întrebări.

3 Răspunsuri 3

DanielaH
Moderator
Lili, felicitări pentru prima întrebare adresată în Comunitate! Uite aici un topic despre achiziționarea telefoanelor în rate pe factura din magazinul online https://comunitate.orange.ro/questions/2322933-achizitionarea-produselor-rate-factura-magazinul-online. Sperăm să te ajute. Suntem aici dacă mai ai întrebări.

Lili_9
Începător
Vă mulțumesc frumos! Pot face o cerere si online? Cum procedez? Va multumesc mult?

DanielaH
Moderator

Pașii pentru cumpărarea unui produs online sunt:

  • după ce ai ales produsul dorit din magazinul online, apeși pe butonul "Cumpară", apoi alegi modalitatea de achiziție (preț standard/ achiziție cu/ fară modificare de abonament/ abonament nou)
  • apeși butonul "Continuă"
  • verifici produsul din coșul de cumpărături și apoi apeși butonul "mergi la plată"

Cum ai deja cont My Orange, trebuie doar să te autentifici.

  • completezi câmpurile "datele de facturare și livrare a comenzii" și "alege modalitatea de plată"
  • citești și accepți termenii și condițiile de utilizare a magazinului online
  • apeși butonul "trimite comanda".

După plasarea comenzii este vizibilă pagina de "Confirmare comandă". Aici vei fi informată că vei primi un e-mail de confirmare cu datele comenzii și ai posibilitatea de a selecta modul prin care vrei să fi notificat despre procesul de livrare.