cum dezactivez antitracker

davod
Începător
nu pot intra pe servere sau siteuri cu ipuri ne-encriptate
recent m-am mutat de la UPC la orange si de cand sunt la orange nu pot intra pe niciun site sau server de jocuri cu ip neencriptate
am propriul server de unturned si nu pot intra pe el
am prorpiul server de minecraft si nu pot intra pe el
ambele astea de cand m-am mutat la orange
daca nu pot rezolva asta ma voi muta inapoi la UPC si aia e
5 Răspunsuri 5

DanielaH
Moderator
Salut, davod! Bun venit în Comunitate! Ți-am trimis un mesaj privat pe adresa de e-mail cu care te-ai înregistrat în Comunitate și aștept răspunsul tău prin reply la acel e-mail. Mulțumim.

Salut, davod ! Am transmis situatia ta catre colegii nostri din departamentul de Asistenta Tehnica si acestia ne-au confirmat ca au facut pe contul tau toate modificarile necesare pentru functionare. Te rugam sa repornesti echipamentul si sa ne spui daca este totul in regula. Multumim.

davids1234
Junior
salut, inca nu merge, dupa cum se vede, https://youtu.be/543NfL7QDQM , cu vpn imi merge fara vpn nu imi merge

DanielaH
Moderator
Poți atașa, te rugăm, câte un traceroute și un ping cu adresele ip pe care le accesezi? Mulțumim.

davids1234
Junior
salut, m-am interesat si eu, si s-ar putea fi din cazua ip-ului v6, daca imi poti zice cum dezactivez ipv6 trace: https://prnt.sc/10wg87n