Tentativa frauda Davidson Nigeria ukraine

MTZ
Junior
Tentativa frauda Davidson. Pay pal olx. Sa vedeți pana unde poate sa meargă acești ecscroci. Am primit email de la Interpol :)))) adică de la ei bine-nțeles
9 Răspunsuri 9

teacher_
#StarMember
Salut! Nu ești primul caruia i se întâmplă. Am trecut și eu prin asta, nu am pus botul, dar am citit diverse știri cu oameni care au fost înșelați. Este important ca oamenii să știe să se uite după erori gramaticale in redactare.

MTZ
Junior
Salut! Nici eu n-am pus botul dar tot primesc link sa plătesc. M-am documentat și mi-am dat seama ca e înșelăciune

FLo1
#StarMember
Adaugate la "Spam" nu te vor mai deranja. Oricum, este o incercare copilărească. Am văzut amatori mai profesioniști în creativitate. Pe aceia îi apreciam pentru originalitate. Măcar documentele să pară autentice, nu doar niste traduceri de amator inexistente în mod oficial.

Neaplicabil
:))) Am ras copios. Chestia asta miroase a inselaciune de pe Marte. Totul e sa nu ai nasul infundat. Dar cred ca si infundat daca e, tot te ustura ochii. :)) Sunt niste date personale (email, IBAN...etc) in ultimul screenshot. Nu stiu daca e intended. Oricum, bine de stiut. Mersi frumos! 🙂

MTZ
Junior
Nu reușesc sa editez,sa șterg acea poza cu datele personale

DanielaH
Moderator
@MTZ, am editat noi ultima poză și am acoperit datele personale.

Neaplicabil
Da, pentru ca s-a raspuns deja la topic. In momentul ala, mesajul initial intra in "freeze mode" si poate fi editat doar de catre un moderator/admin. Mersi frumos, Daniela! 🙂

MTZ
Junior
Am observat. Multumesc

FaraUnID
Campion certificat
Astia care trimit astfel de mesaje si initiaza discutiile de acest gen sunt niste "iepuri" (n.b. in limbaj de specialitate) sau carne de tun pentru adevaratii "rechini". Chiar zilele trecute a rulat pe, National Geographic, un episod din Ilegal cu Mariana van Zeller, episod in care erau descrise aprofundat aceste metode de inselaciune: De unde sunt initiate, de unde au baza de date, cum aleg victimile, modul de operare, etc.