Puncte thank you la tranzactiile Orange Money

Bonito
Începător
Câte puncte primești la fiecare tranzacție și care e suma minima pentru a primi un punct sau mai multe? Pot contribui atât transferurile bancare între prieteni (sa împrumuți un prieten și ii faci transfer iar el iti face înapoi când ti-i dă) sau doar plățile către furnizori (benzinării, supermarket, gaze, etc)
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Primești puncte Thank You pentru tranzacțiile efectuate cu cardul de debit Classic sau Platinum sau folosind contul tău digital (deschis începând cu 5 martie 2019) prin aplicația Orange Money sau creditul My Reserve, astfel: - 1 punct Thank You pentru fiecare tranzacție financiară: alimentarea contului, plata cu cardul (în magazine sau pe internet), retrageri numerar cu cardul la ATM, plata facturii Orange sau de utilități, reîncărcarea Orange PrePay, încasări sau transferuri către/de la alți clienți Orange Money sau către/din orice bancă din România, accesarea creditului My Reserve - 2 puncte Thank You pentru toate tranzacțiile de mai sus, dacă deții cardul Platinum - Până la 50 de puncte Thank You lunar, pentru tranzacțiile prin Orange Money. La cumpărarea unui telefon nou împreună cu prelungirea abonamentului pe 24 luni, din magazinul online Orange, punctele valorează 7,5 € (adică 90 €/an). Altfel, pentru alte produse din magazinul online Orange sau din magazinele Orange valoarea punctelor Thank You este de 5 € (adică 60 €/an) Informatie preluata de aici https://www.orange.ro/orange-thank-you/

6 Răspunsuri 6

Jay
Campion certificat
Salut! Gasesti informatiile aici https://www.orange.ro/money/oferte/ Nu stiu daca tranzactiile intre prieteni sunt eligibile, desi vad ca scrie transferuri in lei/valuta, dar nu dau prea multe informatii despre asta.. Eu as fi zis ca nu, dar, cred ca un test poti face, daca esti client Orange Money..

Neaplicabil
Până la maxim 50 de puncte/lunar și nu mai știu câte anual.

FaraUnID
Campion certificat
Primești puncte Thank You pentru tranzacțiile efectuate cu cardul de debit Classic sau Platinum sau folosind contul tău digital (deschis începând cu 5 martie 2019) prin aplicația Orange Money sau creditul My Reserve, astfel: - 1 punct Thank You pentru fiecare tranzacție financiară: alimentarea contului, plata cu cardul (în magazine sau pe internet), retrageri numerar cu cardul la ATM, plata facturii Orange sau de utilități, reîncărcarea Orange PrePay, încasări sau transferuri către/de la alți clienți Orange Money sau către/din orice bancă din România, accesarea creditului My Reserve - 2 puncte Thank You pentru toate tranzacțiile de mai sus, dacă deții cardul Platinum - Până la 50 de puncte Thank You lunar, pentru tranzacțiile prin Orange Money. La cumpărarea unui telefon nou împreună cu prelungirea abonamentului pe 24 luni, din magazinul online Orange, punctele valorează 7,5 € (adică 90 €/an). Altfel, pentru alte produse din magazinul online Orange sau din magazinele Orange valoarea punctelor Thank You este de 5 € (adică 60 €/an) Informatie preluata de aici https://www.orange.ro/orange-thank-you/

Razvan
#StarMember
Pentru achiziția unui telefon, punctele thank you se triplează, deci vei primi până la 180 euro/an.

FLo1
#StarMember
Razvane, să nu încurcăm borcanele. Numărul de puncte TY e un aspect, iar valoarea lor în funcție de achiziție .... e altceva. Că odată ce le ai, punctele TY pot valora mai mult sau mai puțin, aceasta e altă poveste. Și o știi și tu. 🙂

FaraUnID
Campion certificat
Pentru achzitia unui telefon valoarea punctului OTY este cea standard. Pentru achizitie telefon la prelungire de contract pentru 24 de luni sau impreuna cu un abonament nou pentru 24 de luni, valoarea punctului OTY se poate tripla in functie de promotiile derulate. Daca te-a ajutat acest răspuns nu uita sa apeși ❤ sau sa il marchezi ca soluție.