Care este mai performant Galaxy S10 Lite Dual SIM 128 GB sau Galaxy Note10 Lite (Dual SIM) 128 GB ?

Ionela_22
Începător
alegere grea pt samsung
ce parere aveti ? care este mai performant Galaxy S10 Lite Dual SIM 128 GB sau Galaxy Note10 Lite (Dual SIM) 128 GB ? ma intereseaza in principal sa faca foto bune pe timp de noapte si sa aiba un zoom optic cat mai bun.
1 Soluţie acceptată‚

mihai_13
Maestru
daca te referi numai la camera Galaxy Note10 Lite este mai bun https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=9917&idPhone2=10003 poti compara fotografiile pe low light si good light , pe amandoua note 10 lite este mai bun .

11 Răspunsuri 11

Razvan
#StarMember
Pentru foto reușite niciunul nu excelează. Care sunt preturile la cele 2 telefoane, că dacă este apropiat de Huawei P30 mai bine iei acel model.

Ionela_22
Începător
Preturile sunt apropiate de Huawei dar nu il vreau pt nesiguranta Google

teacher_
#StarMember
Salut! Ai modelele comparate aici https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9917&idPhone2=10003 Din ce vad, S10 lite are o camera frontala mai buna (cu 3 module, 42+12+5) in timp ce note 10 lite are modulele 12+12+12. La camera selfie ambele modele stau la fel. Poți să îți iei puțin timp și să studiezi atent micile diferente, sau sa mergi la site-urile retailerilor și să vezi recenziile oferite de alte persoane care au cumpărat aceste modele.

Mădălin
Cunoscător certificat
Părerea mea e că nici măcar unul nu e pe măsură așteptărilor tale...camerele ambelor sunt chiar slăbuțe..nu am înțeles niciodată chestia asta cu lite , mine , se , micro... Nici Huawei nu se prea lasă chiar daca nu mai au servicii google ( chiar reprezintă un impediment ) dar cer mulți bani pe partea de top hardware... Adică p40 pro ultra îl aveau la 1700 euro...fara serviciile necesare. De la Samsung as alege mereu modelul note însă nu lite , micro , mini fiindcă toate au același design...diferă un RAM și alte câteva chestii infime. Sincer , as alege Motorola edge doar fiindcă e altceva

Mădălin
Cunoscător certificat
#razvan , ambele sunt la prețul lui p30 pro 128gb care inca are serviciile Google iar la camera principală e nava , bombardier...doar că are vreo 3 ani de la lansare

Klaus_1
Junior
Compari două telefoane din clase diferite! În mod normal seria Note este peste seria Galaxy. Seria Galaxy este pentru average user in timp ce seria Note este pentru business.

Vio73
#StarMember
Păretea mea este că Note ar trebui să fie peste, dar cred că trebuie să compari specificațiile pe site-uri dedicate, cum ar fi gsm arena. Succes!

FaraUnID
Campion certificat
@Ionela_22 Daca te intereseaza strict partea de camera, atunci Huawei este raspunsul. Aproximativ in acelasi buget cu modelel expuse de tine gasesti Xiaomi Mi 10T Pro 5G care este net superior. Nu se compara cu Huawei, interfata MIUI nu este la fel de rafinata in comparatie cu EMUI de la Huawei, dar este net peste cele 2 Samsung-uri.

mihai_13
Maestru
daca te referi numai la camera Galaxy Note10 Lite este mai bun https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=9917&idPhone2=10003 poti compara fotografiile pe low light si good light , pe amandoua note 10 lite este mai bun .

Razvan
#StarMember
Eu am Huawei P20 pro si nu am probleme cu serviciile Google. Soția are P30 și de aceea ți-am recomandat acest model.

Vio73
#StarMember
P 30 pro este foarte bun la poze, dar nici cu P 30 nu-mi este rușine.