Resetare tableta vonino magnet g50

Ionut_63
Începător
Bună ziua
Cum se poate da hard reset la tabletele vonino magnet g50 primite in scoli care au activata interfata mdm?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Tabletele din programul scoala online sunt oferite pentru un singur scop - Scoala Online. Iar Mobile Device Management a fost implement si ala cu un scop acolo si inseamna ca tu nu esti proprietarul / administratorul de drept al tabletei. Ai incercat sa adresezi aceasta intrebare catre scoala de la care ai primit tableta? Sau catre inspectoratul scolar? Sau catre Ministerul Educatiei? Sau direct la Vonino? Daca da, ce raspuns ai primit? Daca nu ai intrebat, incearca sa adresezi aceeasi intrebare si catre institutiile enumerate mai sus, dupa care spune-ne si noua ce raspuns primesti? Vad ca in ultima perioada apar tot mai multe solicitari de deblocari si spargeri de parola pentru aceste tablete oferite pentru scoala online.

4 Răspunsuri 4

Jay
Campion certificat
Salut! Ai incercat sa gasesti pe youtube ceva ajutator? Am vazut ca sunt multe clipuri.. https://www.youtube.com/watch?v=GNjv3aPbid8 https://www.youtube.com/watch?v=77O29RqdFTI

FaraUnID
Campion certificat
Tabletele din programul scoala online sunt oferite pentru un singur scop - Scoala Online. Iar Mobile Device Management a fost implement si ala cu un scop acolo si inseamna ca tu nu esti proprietarul / administratorul de drept al tabletei. Ai incercat sa adresezi aceasta intrebare catre scoala de la care ai primit tableta? Sau catre inspectoratul scolar? Sau catre Ministerul Educatiei? Sau direct la Vonino? Daca da, ce raspuns ai primit? Daca nu ai intrebat, incearca sa adresezi aceeasi intrebare si catre institutiile enumerate mai sus, dupa care spune-ne si noua ce raspuns primesti? Vad ca in ultima perioada apar tot mai multe solicitari de deblocari si spargeri de parola pentru aceste tablete oferite pentru scoala online.

mihai_13
Maestru
daca nu se da e rau ! daca se da se da degeaba pentru unii - un procent de x tablete ajung numai pe mana cui nu trebuie vandute pe nimic .+1 FaraUnID

FLo1
#StarMember
Pentru acele tablete, peste noapte mulți "actori" nici macar conexiune la internet nu au mai avut. Ca să nu vorbesc despre cei care au preferat în anul școlar 20/21, după experiența din primăvară, că su preferat să-și cumpere tableta sau calculator decât să o mai primească pe cea de la școală. Deh... români și ei.