Xiaomi redmi 9A green - flash led pentru notificări

Sarah_Amina
Junior entuziast
Am achiziționat un telefon xiaomi redmi 9A green , in specificatii in magazinul online inainte de a-l achizitiona la specificatiile telefonului era trecut printre altele că are și flash led pt notificări apeluri nepreluate sau alte notificări , nu l-am gasit nicicum pt activare sau din setări , nu are marca sau ce se intâmplă, cei de la xiaomi nu m-au putut ajuta iar cei de la orange magazin online nici atât . Iar la camera foto nu mă descurc nicicum , de ex. am observat la diferite poze pe facebook că apare in stânga jos la efectuarea fotografiei sigla marcii telefonului (redmi 9 a , 8 pro), la fel nu pot face acest lucru când fac o poză sau un clip video sau nu găsesc in setări de unde , mă poate ajuta cineva? nu pot atașa deocamdată fișier pt că comunic din laptop și nu din telefon.
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember
Salut @Sarah Amina, ‏‏‎ ‎ Multumim ca ai atasat poze cu meniul Setari. Din pacate functia de filigran lipseste din setarile camerei. Am verificat in detaliu pe internet si acest model nu are inclusa aceasta optiune. Poti sa adaugi un filigran cu data fotografiei pentru a vedea cand a fost facuta poza. ‏‏‎ ‎ Daca mai ai neclaritati poti revenii tot aici cu un nou mesaj.

15 Răspunsuri 15

teacher_
#StarMember
Salut! De unde ai luat telefonul? Din magazinul online, sau de la ceva retailer? Sau de pe ceva site gen AliExpress..? Eu am Huawei, la mine detalii despre telefon găsesc daca intru la Setari-> Despre Telefon

Sarah_Amina
Junior entuziast
NU , l-am luat din magazinul online orange , cu prelungire de abonament , am vizualizat inainte specoificatiile, dar nu am primit manual de utilizrae și nici nu apare in meniul telefonului cum spui tu la setări ca la huawei, e un telefon mai nou, dar pe site apărea ca avind , dar poate nu stiu eu, caut cineva care aceeasi marcă, nu cu alată marcă. tu ai huawei.

mihai_13
Maestru
Xiaomi redmi 9A din pacate nu are led de notificari (este un telefon ieftin) ledul de notificari in ultimii ani se "pune" doar pe telefoane high-end (adica scumpe) - dar este posibil (daca te consoleaza) sa foloseti ledul flash de pe spate de la camera care poate fi activat la notificari sa pulseze, daca nu gasesti in meniu poti instala aplicatii din play-store care fac treaba asta.

Neaplicabil
LED Flash e blitz-ul de pe spate, nu LED-ul de la notificari. 🙂 Telefonul nu are LED dedicat pentru notificari. Presupun ca asta e pagina: https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/xiaomi-redmi-9a-32gb-dual-peacock-green ?

Anonim
Neaplicabil
Încearcă aplicația asta: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.used.aoe

RafaHelper
#StarMember
Buna @Sarah Amina, ‏‏‎ ‎ Intradevar, telefonul tau nu are led pentru notificari. Led-ul flash(sau lanterna) mentionat este pentru camera. Exista aplicatii in Google Play pentru a simula acel led pentru notificari dar vor consuma mai multa baterie sau sunt greu de configurat. ‏‏‎ ‎ Pentru a activa "sigla marci in fotografie" sau Filigran trebuie de deschizi aplicatia Camera, apoi in dreapta sus apesi butonul cu 3 linii -> Setari -> Filigran -> si bifeaza Dispozitiv Filigran. Sa ne spui daca ai reusit. ‏‏‎ ‎ Daca te-a ajutat acest raspuns nu uita sa apesi ❤ sau sa il marchezi ca solutie.

Sarah_Amina
Junior entuziast
Xiami redmi 9A nu are filigran sau nu il gasesc eu . altceva. sau altfel se numeste in română.

RafaHelper
#StarMember
@Sarah Amina poti sa ne pui o captura de ecran din meniul setări de la aplicația de cameră?

Sarah_Amina
Junior entuziast
o să incerc dacă intru de pe tel ,initial comunic in comunitate de pe pc, dar o să incerc , am incercat cu setări filigran dar nua re si nici in setările telefonului.posibil să nu mă descurc eui . păcat.

Sarah_Amina
Junior entuziast
E tot ce pot face.

Sarah_Amina
Junior entuziast
Mai încerc cu ceva.

Sarah_Amina
Junior entuziast
Am incercat sa fac la ce are camera plus setãri aparat foto. Cind am primit telefonul de la Orange nu mi au trimis manual decât online.

DanielaH
Moderator
@Sarah Amina, te-au ajutat răspunsurile primite aici? Daca da, marchează-l pe cel mai bun ca soluție. În felul acesta îi vei ajuta și pe ceilalți membri să găsească mai ușor informațiile dorite despre Xiaomi redmi 9A. Mulțumim și te mai așteptăm în Comunitate.

RafaHelper
#StarMember
Salut @Sarah Amina, ‏‏‎ ‎ Multumim ca ai atasat poze cu meniul Setari. Din pacate functia de filigran lipseste din setarile camerei. Am verificat in detaliu pe internet si acest model nu are inclusa aceasta optiune. Poti sa adaugi un filigran cu data fotografiei pentru a vedea cand a fost facuta poza. ‏‏‎ ‎ Daca mai ai neclaritati poti revenii tot aici cu un nou mesaj.