Voucherul primit la precomanda samsung galaxy s21 poate fi folosit si in magazinul fizic?

DaniV
Explorator
Voucherul primit pe mail in valoare de 200ron pentru precomanda unui samsung galaxy s21 poate fi folosit si in magazinul fizic. Daca da, cum se procedeaza?
1 Soluţie acceptată‚

Salut, danielzgk! Voucherul poate fi folosit atat in magazinul online cat si in magazinele fizice.

20 Răspunsuri 20

Jay
Campion certificat
Salut! Conform informațiilor din link, voucherul poate fi folosit doar in magazinul online.. https://www.mobilissimo.ro/stiri-telefoane/samsung-romania-iti-ofera-un-voucher-de-200-lei-pentru-precomanda-lui-galaxy-s21 Un alt furnizor nu specifica..

DaniV
Explorator
Multumesc pentru raspuns!

teacher_
#StarMember
Salut! Ai primit voucher de la Orange, sau e de la alt retailer? Nu ai primit și alte instrucțiuni?

DaniV
Explorator
De la orange. Nu am primit alte instructiuni. Nici termeni si conditii nu sunt in mail.

DaniV
Explorator
"Iar ca bucuria sa fie si mai mare, Orange si Samsung iti ofera un voucher de reducere de 200 lei la cumpararea oricarui model Galaxy S21."

teacher_
#StarMember
Ideea este că nu se găsește nici o informație, nicăieri. Daca nu e precizat, încearcă să simulezi plasarea unei comenzi din magazinul online, utilizând voucherul atunci când ti se cere (fara să finalizezi comanda) și vei vedea daca merge în online. Iar legat de magazinul fizic, doar deplasandu-te într-un Orange Shop vei afla.

DaniV
Explorator
Pe site pot folosi voucherul,dar vreau in shop sa fac comanda. Optez pentru buyback.

teacher_
#StarMember
Atunci doar unul dintre moderatori te poate lamuri pe deplin, sau o vizita in cel mai apropiat Orange shop.

DaniV
Explorator
In shop nu aveau nicio informatie, momentan. Astept pana ajunge produsul, poate reusesc sa-l folosesc.

Salut, danielzgk! Voucherul poate fi folosit atat in magazinul online cat si in magazinele fizice.

DaniV
Explorator
Super! Multumesc pentru clarificare! Ma puteti ajuta si cu procedura? Sa stiu ce le comunic la ridicarea produsului. Sau primesc ei in shop modalitatea de aplicare?

DanielaH
Moderator
Colegii din Orange Shop-uri cunosc procedura de aplicare a voucherelor, așa că nu-ți face griji.

DaniV
Explorator
Perfect! Multumesc!

alexandrupaul
Începător
Buna ziua, m-am inscris si eu cu emailul pentru voucherul de 200 de lei dar nu l-am primit.