La Samsung A10, nu mi funcționează se pare, call recorder. De ce?

George_41
Începător
Bună ziua domnule la Samsung A10 nu mi funcționează call recorder! Știe cineva de ce?
Are legătură cu GDPR?
1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil
Așa este, din cauza noilor politici Google, call recorder nu mai funcționează. Link comunitatea Samsung: https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-a-series/unable-to-use-automatic-call-recorder-apps-in-my-samsung-a10/td-p/1500731

6 Răspunsuri 6

Jay
Campion certificat
Salut! Pana acum a functionat? Ai facut update? Conform unui raspuns de la Samsung, incepand cu Android 8 Oreo, optiunea de call recorder a fost dezactivata si, nu va mai fi valabila de acum, in urma unui update al politicii Google.. Sursa: https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-a-series/unable-to-use-automatic-call-recorder-apps-in-my-samsung-a10/td-p/1500731

teacher_
#StarMember
Salut! Telefonul avea în specificații acea funcție?

Vio73
#StarMember
Se știe faptul că la telefoanele cu android mai nou, acest call recorder nu mai funcționează. Eu am și un Huawei pe care funcționează funcția de înregistrare, dar cu un codec special, oferit de producător. Ca fapt divers, eu am S 20 cu android 11 și tot nu merge.

Idrone
Explorator
Se pare ca este ilegal sa inregistrezi o convorbire, iar Google vrea sa respecte legislatia in vigoare, mai ales cea din Uniunea Europeana. Chiar daca in mod normal Android nu are o functie care sa permite inregistrarea apelurilor, faptul ca tu poti sa te folosesti de o aplicatie din Play Store ca sa faci lucrul acesta nu este pe placul companiei.

Anonim
Neaplicabil
Așa este, din cauza noilor politici Google, call recorder nu mai funcționează. Link comunitatea Samsung: https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-a-series/unable-to-use-automatic-call-recorder-apps-in-my-samsung-a10/td-p/1500731

FaraUnID
Campion certificat
@Idrone Este ilegal in momentul in care acea convorbire este inregistrata fara notificarea prealabila si fara acordul persoanei vizate, iar persoana care inregistreaza convorbirea nu detine o autorizatie de operator de date cu caracter personal. Daca ar fi 100% ilegal sa inregistrezi o convorbire, serviciile de call center, ar trebui amendate pe capete cu suspendarea activitatii.